هشدار جهاد اسلامی به صهیونیست ها؛ در صورت شهادت «عواوده»، جنگ را از سر می‌گیریم

هشدار جهاد اسلامی به صهیونیست ها؛ در صورت شهادت «عواوده»، جنگ را از سر می‌گیریم
شنبه 22 مرداد 1401 - 22:46

مسئول اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که اگر اسیر فلسطینی که اعتصاب غذا کرده است، به شهادت برسد، جنگ علیه صهیونیستها آغاز خواهد شد.

العالم - فلسطین اشغالی

داوود شهاب مسئول اطلاع‌رسانی جنبش جهاد اسلامی شامگاه امروز شنبه به رژیم موقت صهیونیستی هشدار شدیداللحنی داد و تأکید کرد که حملات را مجددا آغاز خواهد کرد.

شهاب به پایگاه خبری «سبق-۲۴» گفت که اگر «خلیل عواوده» اسیر فلسطینی که در زندانهای صهیونیستی در اعتصاب غذا به سر می‌برد، به شهادت برسد، «بار دیگر مسیر درگیری جدید با این رژیم آغاز خواهد شد».

وی تأکید کرد: «می‌خواهیم که خلیل، سالم و در صحت کامل، نزد کودکان خود بازگردد. اگر خدای نکرده به شهادت برسد، اسرائیل وی را کشته است و مسئولیت کامل این مسئله را بر عهده خواهد داشت».

این مسئول جهاد اسلامی گفت که این جنبش، با طرفهای مختلف و در صدر آنها مصر، این مسئله را پیگیری می‌کند و این کشور فشار به این رژیم را افزایش خواهد داد تا وی آزاد شود.

این در حالی است که «انو ابوطه» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی چهارشنبه گذشته خبر داد که عواوده، به بیمارستان منتقل شده و به خانواده وی اجازه دیدار با این اسیر داده خواهد شد.

وی افزود، هیأتی از صلیب سرخ با دو اسیر وابسته به جهاد اسلامی یعنی خلیل عواوده و «بسام السعدی» دیدار کرده است.

جهاد اسلامی هفته گذشته در پی بازداشت شدن بسام السعدی در جنین، وضعیت آماده‌باش اعلام کرد و خواهان آزادی وی و نیز آزادی خلیل عواوده بود که در پی آن جنگ سه روزه غزه با پیش‌دستی رژیم صهیونیستی رخ داد.

خلیل عواوده از اهالی «اذنا» در الخلیل نزدیک ۱۵۰ روز است که در اعتراض به بازداشت موقت یا اداری دست به اعتصاب غذا زده است. وی ابتدا اعتصاب غذایی ۱۱۱ روزه داشت و فقط یک هفته آن را شکست اما پس از شانه‌خالی کردن صهیونیست‌ها از تعهداتشان، بار دیگر اعتصاب غذای خود را از سر گرفت.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها