تورم در انگلیس برای اولین بار طی 40 سال اخیر دو رقمی شد/ شهروندان انگلیسی به کاهش وعده های غذایی روی آوردند

تورم در انگلیس برای اولین بار طی 40 سال اخیر دو رقمی شد/ شهروندان انگلیسی به کاهش وعده های غذایی روی آوردند
چهارشنبه 26 مرداد 1401 - 13:17

آمارهای رسمی در انگلیس نشان می دهد تورم مربوط به قیمت مصرف‌کننده در این کشور در ماه ژوئیه (تیر) به ۱۰.۱ درصد افزایش یافته که بالاترین میزان از طی۴۰ سال اخیر یعنی از فوریه ۱۹۸۲ تا کنون بوده است.

العالم ـ اروپا

بنابر گزارش رویترز، افزایش تورم در انگلیس در حالی بروز کرده که نرخ سالانه تورم در ماه گذشته در این کشور (ژوئن) ۹.۴ درصد به ثبت رسیده است.

افزایش تورم در انگلیس در ماه ژوئیه امسال بالاتر از حد انتظار اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز در این ماه بود که پیش بینی می شد تورم افزایشی ۹.۸ درصدی داشته باشد. این افزایش تورم، نگرانی های بانک مرکزی انگلیس درباره فشار ناشی از قیمت ها را کاهش نداده است.

اوایل ماه جاری میلادی، بانک مرکزی انگلیس، نرخ بهره را ۰.۵ درصد افزایش داد و به ۱.۷۵ درصد رساند که اولین افزایش نیم واحدی از سال ۱۹۹۵ بود.

این بانک پیش بینی کرد تورم در اکتبر (مهر)و با افزایش قیمت های انرژی های خانگی به ۱۳.۳ درصد برسد.

بنابر نظرسنجی جدید «تایمز رادیو»، از زمان کمبود غذا در جهان و افزایش هزینه‌های انرژی و در نتیجه افزایش قیمت مواد غذایی در انگلیس، میلیون‌ها شهروند این کشور وعده‌های غذایی خود را کاهش داده‌اند. بر اساس این نتایج ۱۶ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به صورت مکرر وعده‌های غذایی خود را کاهش داده‌اند تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها