امیر حاتمی: تمام تلاش آمریکا، جلوگیری از اتحاد ایران، روسیه و چین با یکدیگر است

امیر حاتمی: تمام تلاش آمریکا، جلوگیری از اتحاد ایران، روسیه و چین با یکدیگر است
جمعه 28 مرداد 1401 - 14:33

مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور ارتش گفت: آمریکا در راه هژمونی جهانی خود، ایران، روسیه و چین را سه کانون بحران اعلام کرده و تمام تلاش خود را جهت جلوگیری از اتحاد این سه کشور به یکدیگر می‌کند.

العالم_ایران

امیر سرتیپ حاتمی، مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور ارتش، طی سخنانی در جمع فرماندهان و استادان دانشگاه علوم پزشکی ارتش گفت: در شرایطی که بمباران خبری و پروپاگاندای رسانه‌ای دشمنان، تشخیص حق از باطل را سخت و صعب کرده است، در صورت عدم شناخت و درک درست، خسران و آسیب غیرقابل جبرانی بر کشور و میهن عزیزمان مترتب خواهد شد.

وی در ادامه افزود: منظور از اقتدار، توانایی تحمیل اراده به صورت مشروع است. انقلاب اسلامی ایران از بدو پیروزی، همواره توانسته این اقتدار خود را در کارزارهای متعدد و تندبادهای سهمگینی همچون جنگ تحمیلی، مبارزه با تروریسم تکفیری و داعش، تحریم‌های اقتصادی و مسائل منطقه‌ای تحمیل کند.

امیر حاتمی ادامه داد: اقتدار ایران اسلامی دارای عناصر قابلیت و اعتبار است و همواره این قابلیت‌ها با جانفشانی مردم و نیروهای مسلح، شهدا و... میسر شده است. اقتدار یعنی تمام تلاش آمریکا در جهت تضعیف مؤلفه‌های قدرت ایران؛ همچون هسته‌ای، موشکی و نفوذ منطقه‌ای، با شکست مواجه و اراده ما بر دشمنان تحمیل شد.

وی افزود: باید قدردان این مؤلفه‌ها و عناصر تحقق‌بخش آنها؛ یعنی نیروهای مسلح، شهدا، مدافعان حرم، دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان و... باشیم و ‌تقویت‌شان هم بکنیم.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور ارتش در ادامه تصریح کرد: استراتژیست‌های آمریکایی سه کانون بحران را در راه هژمونی جهانی خود معرفی کرده‌اند؛ روسیه، چین و ایران. تمام تلاش آمریکا جلوگیری از اتحاد و نزدیکی این سه کانون به یکدیگر است. از این‎‌رو تلاش دارد با ابزارهای گوناگونی همچون ایجاد بحران در افغانستان و یا اعمال تحریم‌های اقتصادی و... این سه نقطه را درگیر کند.

فارس

پربیننده ترین خبرها