روسیه شماری از مقامات نظامی اروپا را تحریم کرد

روسیه شماری از مقامات نظامی اروپا را تحریم کرد
چهارشنبه 16 شهريور 1401 - 17:06

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد شماری از مقامات نظامی اروپا در واکنشی متقابل مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

العالم - اروپا

وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد شماری از مقامات نظامی اروپا را تحریم کرده است.

به نوشته وبگاه شبکه «راشا تودی»، شماری از مقامات نظامی اروپا از جمله روسای نهادهای اجرای قانون و روسای شرکت‌های تسلیحاتی اروپایی از جمله اهداف این تحریم‌ها هستند.

به گفته وزارت امور خارجه روسیه، این تحریم‌ها در پاسخ به تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه و دست داشتن این افراد در تأمین تسلیحات اوکراین انجام شده است.

امروز (چهارشنبه) «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در نشست اقتصادی «ولادی وستوک» گفت: «مهم نیست که چقدر مایل به منزوی کردن روسیه باشند، انجام چنین کاری غیرممکن است».

رئیس جمهور روسیه گفت: «کرونا با چالش‌های دیگر جایگزین شده که کل جهان را تهدید می‌کند، ما در مورد تب تحریم صحبت می‌کنیم».

پوتین درباره تاثیر معکوس تحریم‌های غرب اظهار داشت: «تحریم‌های ضد روسیه باعث تعطیلی کسب‌وکارها در اروپا می‌شود. آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا با بحران‌های اجتماعی و اقتصادی مواجه هستند زیرا سران آن‌ها به نیازهای مردم خود بی‌توجهی می‌کنند».

اتحادیه اروپا از زمان شروع جنگ اوکراین بسته‌های متعددی از تحریم‌ها را علیه روسیه اعمال کرده و در جدیدترین اقدام خود، برای خرید انرژی از روسیه سقف قیمت تعیین کرده است. اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرده یک بسته پنج میلیارد یورویی برای کمک به اوکراین فراهم کرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها