رفع موانع دسترسی به منابع ایران در بانک‌های سئول در دستورکار کره جنوبی

رفع موانع دسترسی به منابع ایران در بانک‌های سئول در دستورکار کره جنوبی
سه شنبه 29 شهريور 1401 - 18:56

وزیر خارجه کره جنوبی در دیدار با همتای ایرانی در نیویورک گفت که رفع موانع دسترسی به منابع ایران در بانک‌های سئول در دستورکار این کشور قرار دارد.

العالم - آسیا

حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با وزرای خارجه کره جنوبی و قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان و «پارک جین» وزیر امور خارجه کره جنوبی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از شصتمین سال برقراری روابط سیاسی بر عزم دو کشور برای گسترش روابط همه جانبه تاکید کردند.

امیرعبداللهیان ضمن دعوت از همتای کره‌ای خود برای سفر رسمی به تهران، ابراز امیدواری کرد که با روی کار آمدن دولت جدید در این کشور شاهد پیشرفت در روابط بین ایران و کره جنوبی باشیم.

وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز با اشاره عزم جدی و اقدامات انجام شده از سوی دولت جدید این کشور تاکید کرد که رفع موانع دسترسی به منابع ایران در بانک‌های کره جنوبی در دستورکار این کشور قرار دارد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با برداشته شدن موانع مزبور، شرکت‌های کره‌ای بتوانند در زمینه‌های مختلف در ایران فعالیت کنند.

وزیر امور خارجه کره همچنین ابراز امیدواری کرد سفر رسمی وزرای خارجه به پایتخت‌های دو کشور در زمان مقتضی صورت گرفته و دیدارهای منظم وزرای امور خارجه دو کشور ادامه پیدا کند.

رایزنی وزرای خارجه ایران و قطر

حسین امیرعبدالهیان وزیر امورخارجه کشورمان در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این دیدار درخصوص مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه و موضوعات جاری در سازمان ملل تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر اولویت رابطه با همسایگان و از جمله قطر گسترش روابط دوجانبه را نشانی بر تعمیق دوستی بین ایران و قطر عنوان کرد.

وزیر امور خارجه قطر نیز آمادگی دولت متبوع خود برای مساعی جمیله و گسترش همکاری‌های دوجانبه را مورد تاکید قرار داد.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها