آغاز تحقیقات بغداد درباره قتل دختر عراقی توسط نظامیان آمریکایی

آغاز تحقیقات بغداد درباره قتل دختر عراقی توسط نظامیان آمریکایی
سه شنبه 29 شهريور 1401 - 23:30

پس از اینکه منابع عراقی روز گذشته خبر دادند که یک دختر نوجوان به ضرب گلوله نظامیان آمریکایی کشته شده است، فرماندهی عملیات بغداد از آغاز تحقیقات در این زمینه خبر داد.

العالم_عراق

فرماندهی عملیات بغداد بعد از ظهر امروز سه‌شنبه، تحقیقات قتل یک دختر نوجوان عراقی توسط نظامیان تروریست آمریکا را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری بغداد الیوم، فرماندهی عملیات بغداد خبر داد که این تحقیقات مربوط به قتل «زینب عصام ماجد» است که در شهرستان ابوغریب در غرب بغداد کشته شد.

فرماندهی عملیات بغداد بدون اینکه اشاره‌ای به قاتلان آمریکایی این نوجوان عراقی کند، مدعی شد، نهادهایی که در جریان روند تحقیقات قرار دارند، علت این قتل را به افکار عمومی اعلام خواهد کرد و اقدامات حقوقی لازم را علیه هر کسی که ثابت شود در این حادثه دست دارد، انجام خواهد داد.

این در حالی است که این دختر در تمرین تیراندازی نظامیان آمریکایی در منطقه ابوغریب، در پی اصابت گلوله کشته شد.

منابع عراقی گزارش دادند، نظامیان آمریکا در پایگاه «ویکتوریا» در غرب بغداد، در یک تمرین تیراندازی بی محابا اقدام به تیراندازی کردند که در این میان این دختر بچه در روستای «البوعلوان» مورد هدف یکی از تیرها قرار گرفت.

اهالی می‌گویند که بارها از اینکه میدان تیر این پایگاه نظامی در نزدیکی روستایشان قرار گرفته به نهادهای مختلف و ارتش شکایت برده و نتیجه‌ای نگرفته‌اند. آن‌ها می‌گویند که میدان تیر باید به دور از مناطق مسکونی باشد.

به گفته اهالی پیش از این نیز چهار مرتبه سابقه اصابت تیر به مردم روستا وجود داشته است.

در تاریخ بیستم اردیبهشت نیز نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه الحریر در ۴۰ کیلومتری شمال شرق اربیل به سمت مناطق مسکونی و خودورهای غیرنظامی شلیک کردند که تلفاتی در پی نداشت. در آن زمان نیز ادعا شد که آمریکایی‌ها در حین تمرین نظامی به اشتباه به سمت خانه‌های مسکونی شلیک کرده‌اند.

فارس

پربیننده ترین خبرها