دیپلمات روسی: جنگ هسته‌ای نباید آغاز شود

دیپلمات روسی: جنگ هسته‌ای نباید آغاز شود
پنج‌شنبه 7 مهر 1401 - 06:29

آناتولی آنتونوف سفیر مسکو در واشنگتن گفت که نه تنها روسیه و ایالات متحده آمریکا، بلکه سایر کشورهای هسته‌ای نیز در یک سند مشترک تأیید کردند که «در جنگ هسته‌ای هیچ برنده‌ای وجود ندارد و هرگز نباید آغاز شود»

العالم - آمریکا

خبرگزاری تاس بامداد پنجشنبه نوشت، آنتونف در مقاله ای در نشریه نشنال اینترست منتشر شد، گفت که هر آمریکایی تایید خواهد کرد که بحران موشکی کوبا نباید دوبراه تکرار شود واقعه ای که ۶۰ سال از بحران کارائیب می گذرد، زمانی که اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در آستانه یک درگیری هسته ای قرار داشتند.

او افزود: این به ما این فرصت را می دهد تا یک بار دیگر به درس هایی که دو قدرت بزرگ از آن دوران دراماتیک برای سیاست خارجی خود آموخته اند نگاه دقیق تری بیندازیم. من فکر می کنم که هر آمریکایی با من هم عقیده است که نباید وضعیت انفجاری ۱۹۶۲ تکرار شود.

سفیر روسیه در واشنگتن تاکید کرد: در مطبوعات آمریکا مصاحبه ها و مطالبی از شبه کارشناسان ارایه می شود که تاریخ را نمی دانند و تفسیر نادرستی از وضعیت فعلی ارائه می دهند و مقایسه نادرستی از وضعیت فعلی با بحران کارائیب ارائه می دهند.

این دیپلمات خاطرنشان کرد که تهدیدات علیه فدراسیون روسیه در اظهارات مقامات آمریکایی در مورد سلاح های هسته ای شروع شد.

انتونوف افزود: ما شاهد افزایش علاقه جامعه بین‌المللی و کارشناسان آمریکایی در مورد احتمال درگیری هسته‌ای بین مسکو و واشنگتن هستیم. این موضوع در روزهای اخیر که مقامات بلندپایه دولت [ایالات متحده] شروع به کار کردند، شدیدتر شده است.

این دیپلمات روسی گفت: برای ما سیگنال‌های مستقیم با هشدار در مورد غیرقابل قبول بودن استفاده از سلاح هسته‌ای در عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین ارسال می کنند.

به گفته وی، شاید بتوانیم با تز تعدادی از سیاستمداران و رسانه ها موافق باشیم که روابط روسیه و آمریکا در حال تجربه یک بحران بی سابقه است. اما بگذارید یادآوری کنم که چند سال پیش ما در مورد مرحله دشواری در گفتگوهای دوجانبه صحبت کردیم.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها