هیأت نظامی آمریکا وارد استان حضرموت یمن شد

هیأت نظامی آمریکا وارد استان حضرموت یمن شد
چهارشنبه 11 آبان 1401 - 06:37

پایگاه خبری «وکاله الصحافه الیمنیه» به نقل از منابع محلی آگاه خبر داد که یک هیأت نظامی آمریکایی وارد استان نفت‌خیز حضرموت شده است.

العالم - یمن

منابع محلی آگاه خبر دادند که طی چند ساعت گذشته، یک تیم نظامی آمریکایی وارد استان نفت‌خیز حضرموت یمن شده است.

پایگاه خبری «وکاله الصحافه الیمنیه» به نقل از این منابع گزارش داد، سفرهای متوالی آمریکایی ها به حضرموت در راستای غارت هر چه بیشتر نفت و گاز یمن بوده و این سفرها، روند رو به رشدی داشته است.

این سفر در حالی صورت گرفته است که ارتش یمن چندی پیش، بندرگاه الضبه در استان حضرموت را هدف حملات پهپادی خود قرار داد تا از این طریق، مانع غارت هر چه بیشتر نفت این کشور توسط ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی و آمریکا شود.

«مبخوت بن ماضی» استاندار حضرموت که از سوی ائتلاف سعودی تعیین شده است با این هیأت آمریکایی دیدار کرد. منابع یمنی می‌گویند که بن ماضی در این دیدار از تصمیم یمن مبنی بر منع صادرات نفت خود توسط ائتلاف، به نظامیان آمریکایی گلایه کرده است.

این مزدور وابسته به ائتلاف سعودی، همچنین به این هیأت گفت که این اقدام یمن بر بازار جهانی انرژی تأثیر خواهد گذاشت. وی همچنین نسبت به «افزایش امنیت و مبارزه با تروریسم در حضرموت با همکاری نیروهای آمریکایی» ابراز امیدواری کرد.

ارتش یمن به تازگی هشدار داد که به ائتلاف سعودی و ارباب آمریکایی آن اجازه نخواهد داد نفت یمن را غارت کنند و هر کشتی که به بندرهای یمن برای چپاول نزدیک شود، منهدم خواهد شد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها