اوکراین سامانه‌های پدافند هوایی جدید از شرکای غربی دریافت کرد

اوکراین سامانه‌های پدافند هوایی جدید از شرکای غربی دریافت کرد
دوشنبه 16 آبان 1401 - 20:30

در پی تشدید حملات هوایی روسیه، وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد دو سامانه پدافند هوایی جدید از شرکای غربی خود دریافت کرده است.

العالم - اروپا

«اولکسی رِزنیکوف» وزیر دفاع اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد سامانه‌های پدافند هوایی جدیدی را از شرکای غربی دریافت کرده است.

رزنیکوف در پیامی توئیتری نوشت: «سامانه‌های پدافند هوایی ناسامز و اسپاید وارد اوکراین شدند! این تسلیحات، ارتش اوکراین را به طور چشمگیری تقویت و آسمان ما را ایمن‌تر می‌کنند».

وزیر دفاع اوکراین افزود: «ما به ساقط کردن اهداف دشمن که به ما حمله می‌کنند ادامه خواهیم داد. از شرکای خود متشکریم: نروژ، اسپانیا و ایالات متحده».


تصویر منتشر شده از سامانه‌های جدید پدافندی اوکراین در توئیت رزنیکوف

یک اندیشکده انگلیسی روز دوشنبه در مطلبی نوشت که اوکراین در خطر تمام شدن تسلیحات پدافند هوایی است و برای دفاع از خود به کمک فوری غرب نیاز دارد.

اندیشکده «روسی» روز دوشنبه نوشت، روسیه طی هفته‌های اخیر اوکراین را با موجی از حملات پهپادی بمباران و زیرساخت‌های انرژی این کشور را تخریب می‌کند. تحلیلگران این اندیشکده بر این باورند که اگر مهمات سامانه‌های سطح به هوای اوکراین تامین نشوند، نیروهای هوافضای روسیه توانایی ایجاد یک تهدید بزرگ را دوباره به دست خواهند آورد.

به گفته تحلیلگران، روسیه صدها پهپاد مسلح برای هدف قرار دادن زیرساخت‌های انرژی اوکراین مستقر و صدها هزار نفر را از آب و برق محروم کرده است. تصاویر نشان می‌دهد که پلیس کی‌یف در حال تلاش برای سرنگونی هواپیماهای بدون سرنشین در جریان حملات اخیر به تاسیسات انرژی اوکراین است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها