در گفت وگو با صدر اعظم آلمان؛

نتانیاهو باردیگر مدعی تهدید هسته ای ایران علیه تل آویو شد

نتانیاهو باردیگر مدعی تهدید هسته ای ایران علیه تل آویو شد
جمعه 20 آبان 1401 - 12:37

رئیس حزب لیکود در گفت‌‌وگو با صدر اعظم آلمان بار دیگر به دروغ از تهدید برنامه هسته‌ای ایران علیه تل آویو سخن گفت.

العالم - فلسطین اشغالی

صدر اعظم آلمان در تماس تلفنی پیروزی «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود رژیم موقت صهیونیستی را تبریک گفت.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارانوت»، «اولاف شولتز» صدر اعظم آلمان روز پنجشنبه پیروزی بنیامین نتانیاهو در انتخابات هفته گذشته را تبریک گفت.

این گزارش حاکیست، این دو به مدت ۳۰ دقیقه صحبت کردند و نتانیاهو بر نقش مهم آلمان در مذاکرات احتمالی صلح آینده با کشورهای عربی، گفت‌وگو کرد. نتانیاهو در ادامه مدعی تهدید برنامه هسته‌ای ایران برای رژیم اسرائیل و جهان شد.

ادعاهای تکراری سران رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران درحالی است که این رژیم دارای کلاهک های متعدد اتمی است و از هرگونه بازرسی آژانس از تاسیسات هسته ای خود ممانعت می کند، از سوی دیگر همان طور که بارها مقامات کشورمان اعلام کرده اند و همچنین با استناد به گزارش های متعدد آژانس بین المللی انرژی اتمی، برنامه هسته ای کشورما صلح آمیز بوده و در چاچوب مقررات ان پی تی قرار دارد.

به نوشته این منبع خبری، دو طرف همچنین بر تقویت روابط دوجانبه و اقتصادی توافق کردند.

به گزارش فارس، با بازگشت نتانیاهو به قدرت در رژیم صهیونیستی انتظار می‌رود که در سایه تشدید بحران‌های داخلی این رژیم و تندروی‌های داخلی و خارجی او فروپاشی خانه عنکبوت شتاب گیرد.

رئیس جمهور فرانسه نیز روز یکشنبه پیروزی بنیامین نتانیاهو در انتخابات کنست رژیم موقت صهیونیستی را تبریک گفت و او را به پاریس دعوت کرد.

ائتلاف به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی اکثریت کرسی‌ها را در پارلمان این رژیم که ۱۲۰ کرسی دارد از آن خود کرده است. نتایج انتخابات رژیم صهیونیستی که پنجشنبه گذشته اعلام شد، نشان داد نتانیاهو و متحدان راست‌گرای افراطی او ۶۴ کرسی را در کنست تصاحب کردند. حزب لیکود به ریاست نتانیاهو ۳۲ کرسی به دست آورد.

نتایج این انتخابات به معنای آن است که نتانیاهو علی‌رغم تحت پیگرد بودن در چند پرونده فساد بایستی بنا به درخواست رئیس رژیم صهیونیستی کابینه تشکیل دهد.

انتخابات در فلسطین اشغالی در سال های گذشته به امری متداول تبدیل شده، اما تمامی این انتخابات‌ها به یک نتیجه یکسان ختم شده‌اند. ناتوانی در تشکیل کابینه‌های با ثبات و سقوط نهایی آن‌ها. این بی ثباتی‌ها تا حد زیادی ناشی از عدم حمایت متحدان ذاتی نتانیاهو از او پس از تشکیل چند پرونده فساد علیه او بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها