رئیس رژیم صهیونیستی: باکو دوست راهبردی ماست

رئیس رژیم صهیونیستی: باکو دوست راهبردی ماست
سه شنبه 1 آذر 1401 - 22:38

رئیس رژیم موقت صهیونیستی از رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بابت افتتاح سفارت باکو در فلسطین اشغالی تشکر کرد و باکو را دوست مهم تل‌ آویو خواند.

العالم - فلسطین اشغالی

رئیس رژیم موقت صهیونیستی روز سه شنبه از رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بابت افتتاح سفارت باکو در فلسطین اشغالی تشکر کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، «اسحاق هرتزوگ» رئیس (رژیم) اسرائیل به «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان به دلیل تصمیم وی در افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل تبریک گفت.

هرتزوگ در توییتی نوشت: «این یک گام بزرگ رو به جلو برای روابط عالی ما با جمهوری آذربایجان به عنوان دوست مهم و شریک راهبردی است».

پارلمان باکو به تازگی در اقدامی ضد آرمان فلسطین، طرح افتتاح سفارتخانه در تل‌آویو واقع در فلسطین اشغالی را تصویب کرد. جمهوری آذربایجان طی سه دهه گذشته روابط دیپلماتیک با رژیم کودک‌کُش صهیونیستی داشته و بیشتر تسلیحات و تجهیزات نظامی خود را از این رژیم خریداری می‌کند.

این سفارتخانه که کارهای احداث آن طی چند ماه قبل در جریان بوده، قرار است در تل‌آویو - جایی که باکو هم‌اکنون دفتر گردشگری و دفتر نمایندگی تجاری دارد - افتتاح شود.

به دنبال این اقدام باکو، وزیر جنگ رژیم موقت صهیونیستی با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان تلفنی گفت‌وگو و بابت افتتاح سفارتخانه باکو در فلسطین اشغالی از او تشکر کرد.

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم اسرائیل در تماس با ژنرال «ذاکر حسن‌اف»، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان از تصمیم این کشور در افتتاح سفارت خود در اسرائیل تشکر کرد و گفت: « از طرف وزارت جنگ اسرائیل به خاطر تصمیم مهم پارلمان جمهوری آذربایجان مبنی بر افتتاح سفارت در اسرائیل از او تشکر کردم.

«آرکادی پومرانتس» از مقام‌های رژیم اسرائیل به خبرگزاری «ترند نیوز» گفت:«افتتاح سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل گام دیگری به جلو در روابط دوجانبه است».

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها