مصوبه سنای آمریکا برای جلوگیری از اعتصاب در بخش راه‌آهن

مصوبه سنای آمریکا برای جلوگیری از اعتصاب در بخش راه‌آهن
جمعه 11 آذر 1401 - 08:03

سنای آمریکا بامداد جمعه لایحه‌ای را برای جلوگیری از اعتصاب بخش راه‌آهن و وارد آمدن تاثیرات مخرب بر اقتصاد این کشور تصویب کرد.

العالم ـ آمریکا

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، این لایحه که پنجشنبه در مجلس نمایندگان با ۲۹۰ رای موافق و ۱۳۷ رای مخالف تصویب شده بود، در سنا با ۸۰ رای موافق در مقابل ۱۵ رای مخالفت به تصویب رسید.

این مصوبه باید به کاخ سفید برود تا جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با امضای خود آن را به قانون تبدیل کند.

این مصوبه اتحادیه‌های کارگری را موظف می‌کند که حقوق کارکنان بخش راه‌آهن را افزایش دهند. توافق موقتی که سپتامبر گذشته با حمایت بایدن مورد مذاکره قرار گرفت، از سوی مذاکره کنندگان بخش کارگری پذیرفته شد اما همه اتحادیه‌های مربوط به خطوط راه آهن آن را امضا نکردند.

بایدن در بیانیه‌ای پس از رای‌گیری سنا گفت: ما با همکاری یکدیگر از وقوع فاجعه در کریسمس در میوه‌فروشی‌ها، محل‌های کار و در جوامع خود جلوگیری کردیم.

در صورت آغاز اعتصاب، فعالیت حدود ۷ هزار قطار متوقف می‌شد که روزانه بیش از ۲ میلیارد دلار خسارت به بار می‌آورد.

به گزارش ایرنا، پیش از این بیش از ۴۰۰ گروه در آمریکا از قانونگذاران این کشور خواستند برای جلوگیری از اعتصاب بخش راه آهن اقدام فوری انجام دهند.

اتاق بازرگانی آمریکا، انجمن ملی تولیدکنندگان، فدراسیون ملی خرده‌فروشان، موسسه نفت آمریکا، انجمن ملی رستوران‌ها، انجمن‌های حمل و نقل آمریکا، فدراسیون مزرعه آمریکا و سایر گروه‌ها هشدار دادند که تأثیرات یک اعتصاب احتمالی در هفته اول ماه دسامبر در این کشور احساس خواهد شد.

در نامه این گروه‌ها به رهبران کنگره آمده که خطرات اعتصاب در ریل آهن برای اقتصاد و جوامع آمریکا غیرقابل قبول است. بنابراین، در غیاب توافق داوطلبانه، از کنگره می‌خواهیم که اقدامات فوری برای جلوگیری از اعتصاب در راه آهن ملی و صدمه اقتصادی انجام دهد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها