پیش‌بینی مقام آمریکایی درباره آینده جنگ اوکراین

پیش‌بینی مقام آمریکایی درباره آینده جنگ اوکراین
شنبه 12 فروردين 1402 - 02:26

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که اوکراین در آینده نزدیک نمی تواند به اهدافش برای بیرون راندن نیروهای روسیه و تصرف همه سرزمین‌هایش دست پیدا کند.

العالم - آمریکا

مارک میلی جمعه در مصاحبه‌ای که با تارنمای خبری «دیفنس وان» داشت، گفت: فکر نمی‌کنم که این احتمال در آینده نزدیک و در سال جاری وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین بارها تاکید کرده است که هدف کشورش اخراج همه نیروهای روسیه از همه سرزمین‌هایش است.

میلی با اشاره به این اهداف افزود: این یک هدف نظامی مهم و یک مسئولیت نظامی بسیار بسیار دشوار است. من نمی‌گویم که نمی‌توان این کار را انجام داد اما می‌گویم که این یک کار بسیار دشوار و سخت است.

در همین حال، میلی هفته گذشته در کنگره آمریکا تاکید کرد که کشورش پهپاد ام کیو- ۹ ریپر به اوکراین ارسال نخواهد کرد.

گروهی از سناتورهای آمریکا دولت جو بایدن را تحت فشار قرار داده‌اند تا با درخواست اوکراین برای دریافت پهپادهای مرگبار بمنظور استفاده در جنگ با روسیه موافقت کند.

میلی در کمیته خدمات نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: ما در مورد یک فضای هوایی بسیار حساس در ارتباط با سیستم‌های دفاع هوایی روس‌ها صحبت می‌کنیم. این پهپاد نمی‌تواند درمقابل پدافند هوایی روسیه دوام بیاورد.

میلی تصریح کرد: پهپادهای ام کیو-۹ آمریکا یک ابزار خوب برای یک عملیات های خاص و در یک محیط خاص هستند. در شرایط فعلی در اوکراین، این پهپادها ممکن است بهترین ابزار نباشند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها