باند دزدان دریایی در قشم دستگیر شدند

 باند دزدان دریایی در قشم دستگیر شدند
پنج‌شنبه 4 خرداد 1402 - 17:32

فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: با تلاش و هوشیاری ماموران مرزبانی استان در شهرستان قشم، یک باند دزد دریایی شناسایی و دو نفر از اعضای این باند که سابقه‌دار نیز هستند، دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

العالم - ایران / اقتصادی

سرتیپ دوم بهادر اسماعیلی روز پنجشنبه در تشریح این خبر به رسانه‌ها، اظهار داشت: این سارقان دریایی اقدام به سرقت شناورهای سبک و همچنین اقلام و تجهیزات صیادی در سواحل قشم می‌کردند که توسط مرزبانان پایگاه دریابانی قشم شناسایی و دستگیر شدند.

وی بیان کرد: اکیپ گشت دریایی پایگاه دریابانی قشم در راستای تامین امنیت کشتی‌ها و شناورها در نزدیکی سواحل یکی از روستاهای این جزیره، در حال گشت‌زنی متوجه تحرکات مشکوک یک فروند قایق در سطح حوزه می‌‌شوند که سریعاً شناور متخلف را شناسایی و توقیف می‌کنند.

اسماعیلی تصریح کرد: مرزبانان در بازرسی از این شناور متخلف اقلامی شامل چندین متر طناب کشتی، لنگر کشتی و برخی متعلقات کشتی‌ها و سیم چین، کشف و ضبط کردند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اضافه کرد: با اقدامات فنی و اطلاعاتی دریابانان قشم، مشخص شد که شناور فوق سرقتی و شناور و اقلام مسروقه متعلق به فردی دیگری است.

وی افزود: دو سارق دریایی که سابقه‌دار هستند در این خصوص دستگیر و از آنان مقدار تقریبی 30 گرم شیشه و آلات استعمال موادمخدر کشف و ضبط شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده و شناسایی مالک شناور، تحویل شناور و اقلام سرقت شده به مالک در حال بررسی و اقدام قانونی است.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در پایان با اعلام این مطلب که دو مالک شناورهای سرقت شده دیگر با شناسایی دزدان دستگیر شده علیه آنان اعلام جرم کردند، عنوان کرد: پرونده قضایی در این خصوص تشکیل و مراتب تحت بررسی و پیگرد قانونی است.

تسنیم

پربیننده ترین خبرها