رزمایش آمریکا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس آغاز شد

رزمایش آمریکا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس آغاز شد
سه شنبه 9 خرداد 1402 - 23:01

فرماندهی ستاد مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) روز سه‌شنبه از آغاز رزمایش نظامی و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خبر داد.

العالم - آمریکا

به گزارش «الخلیج اونلاین»، سنتکام برای توجیه رزمایش با کشورهای عربی مدعی شد که این رزمایش می تواند در ثبات منطقه‌ای نقش داشته باشد.

سنتکام اعلام کرد که رزمایش «عزم النسر ۲۳»، (عزم عقاب ۲۳) با هدف بهبود قابلیت همکاری میان نیروهای حاضر در رزمایش در راستای تحقق ثبات منطقه صورت می‌گیرد.

فرماندهی ستاد مرکزی ایالات متحده امریکا گزارش داد که این رزمایش شامل تمرین های مختلف از جمله تیراندازی با گلوله جنگی، تجهیزات پدافند هوایی زمینی و هواپیماهای ضد پهپاد است.

پیش از این نیز خبرگزاری رسمی عربستان روز گذشته اعلام کرد که رزمایش عزم عقاب ۲۳ با هدف تقویت همکاری نظامی و تبادل تجربه در زمینه پدافند هوایی و یکپارچه سازی برنامه ریزی و اجرا و تحکیم اصول و اساس هماهنگی مشترک برای دستیابی به انسجام و تکامل عملیاتی مورد نظر برگزار می شود.

این رزمایش در عربستان و با حضور امریکا و کشورهای عضو شورای همکاری برگزار می شود.

این سومین رزمایش بزرگ آمریکا در منطقه طی یک سه ماه گذشته است، سنتکام اسفندماه گذشته نیز از برگزاری رزمایش دریایی بین المللی با مشارکت عربستان، امارات و مصر خبر داده بود.

اوایل اسفندماه نیز ناوگان پنجم آمریکا در بحرین بزرگ‌ترین تمرین دریایی در غرب آسیا را برگزار کرد.

پربیننده ترین خبرها