گزارش العالم از «خیابان ایران» از قدیمی‌ترین خیابان‌های استان جیزه مصر

دوشنبه 27 شهريور 1402 - 20:47

در استان جیزه مصر خیابانی به اسم «خیابان ایران» وجود دارد که از مهم‌ترین و قدیمی‌ترین خیابان‌ها در این استان به شمار می آید.

العالم ـ مصر

وجود «خیابان ایران» در مصر تا به امروز بی‌تردید تاکیدی بر ارتباط عظیم مردمی میان این دو کشور است؛ ایران و مصر دو کشور با تمدنی کهن، دارای اشتراکات متعدد تاریخی و فرهنگی هستند. از این رو بسیاری از مصری ها بر این عقیده‌اند که تقارب و نزدیکی میان دو ملت، باید فراتر از نامگذاری خیابان ها باشد و می بایست اقدامات متعددی در راستای همگرایی بیشتر میان مصر و ایران صورت بگیرد.

احمد حسینی یک شهروند مصری به خبرنگار العالم گفت: وجود خیابانی تحت نام کشوری عظیم از کشورهای اسلامی بیانگر عشق میان کشور مصر و ایران است. ایران یکی از زیباترین کشورهاست و تمدنی هزارساله دارد. خیابان ایران در محله الدقی از زیباترین خیابان‌ها در استان جیزه به شمار می آید.

عمرو شهاب یکی دیگر از شهروندان مصری به خبرنگار العالم گفت: وجود خیابانی به اسم کشوری عظیم همچون ایران بیانگر تبادل فرهنگی میان دو کشور است.

نامگذاری این خبایان به نام یکی از بزرگترین کشورهای اسلامی در سطح جهان تصادفی نبوده است؛ بلکه اقدامی در راستای تاکید بر اهمیت جمهوری اسلامی ایران نزد مردم مصر است.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها