نتانیاهو: تسلیم شروط حماس شدن برای اسرائیل فاجعه به همراه خواهد داشت

نتانیاهو: تسلیم شروط حماس شدن برای اسرائیل فاجعه به همراه خواهد داشت
پنج‌شنبه 19 بهمن 1402 - 13:38

نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در سخنانی گفت که هرگونه تسلیم شروط حماس شدن برای این رژیم با فاجعه همراه خواهد بود.

العالم - فلسطین اشغالی

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گفت که این رژیم در مسیر پیروزی قاطع بر حماس و بازگرداندن تمام اُسرا است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «طی چند ماه به اهداف جنگ دست خواهیم یافت و هیچ بازگشتی از پیروزی وجود ندارد».

نتانیاهو گفت: «هیچ راه حلی جز پیروزی قاطع وجود نداشته و گرنه حماس بار دیگر در غزه باقی خواهد ماند».

وی در ادامه گفت: «به بلینکن گفتم که ما به پیروزی نزدیک می‌شویم و این پیروزی برای همه بوده و پیامدهایی در خاورمیانه به همراه خواهد داشت».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «تسلیم شدن در برابر خواسته‌های حماس به آزادی اُسرا منجر نخواهد شد و فشار نظامی شرط تحقق این موضوع است».

نتانیاهو افزود: «تسلیم شدن به شروط حماس برای اسرائیل فاجعه به همراه خواهد داشت».

وی گفت: «به بلینکن اعلام کردم که غزه باید خلع سلاح شده و حضور اسرائیل در غزه تضمین کننده این موضوع است».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اضافه کرد: «ما به ارتش دستور دادیم برای عملیات در رفح آماده شوند».

نتانیاهو افزود: «آنچه اکنون از نظر سیاسی ضروری بوده، وحدت برای رسیدن به پیروزی است و تا زمانی که حماس وجود دارد، نمی‌توان درباره پیروزی صحبت کرد».

وی مدعی شد: «اگر در غزه پیروز شویم ، روابطمان با مصر عالی خواهد شد و در صورت پیروزی بر حماس، دایره صلح در منطقه توسعه خواهد یافت».

نتانیاهو درحالی درباره حمله ارتش رژیم اسرائیل به رفح صحبت می‌کند که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل امروز اعلام کرد: «هرگونه حمله به رفح، بحران انسانی گسترده را تشدید کرده وپیامدهای منطقه‌ای خواهد داشت».

از سوی دیگر ، پایگاه آکسیوس مدعی شده که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر و «یوآو گالانت»، وزیر جنگ اسرائیل گفته واشنگتن از گسترش عملیات اسرائیل به رفح نگران است.

آکسیوس مدعی شده : آمریکا نگران است که عملیات ارتش اسرائیل در داخل این شهر بدون تخلیه جمعیت غیرنظامیان باعث کشتار گسترده خواهد شد.

آمریکا علاوه بر این نگران است که چنین عملیاتی موجب هجوم ده‌ها هزار نفر از فلسطینی‌ها به مصر شود. این در حالی است که مصر درباره کوچاندن فلسطینی‌ها به این کشور هشدار داده است.

هزاران نفر از فلسطینی‌های آواره که برای جلوگیری از آثار جنگ به جنوب نوار غزه فرار کرده‌اند، در حال حاضر نزدیک رفح یا در داخل آن هستند. بسیاری از فلسطینی‌ها از قبل نگران حمله اسرائیل به این منطقه بودند زیرا جایی برای پناه گرفتن در خارج از این منطقه وجود ندارد.

فارس

پربیننده ترین خبرها