جمع‌آوری هیزم در غزه برای فرار از سرما و پخت غذا

يکشنبه 22 بهمن 1402 - 22:04

جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه رنج و مشکلات زیادی را بر مردم این باریکه تحمیل کرده و آنها برای فائق آمدن به این سختی‌ها، مجبورند خود را با شرایط فعلی وفق دهند از جمله جمع‌آوری هیزم، تا با روشن کردن آن بتوانند غذایی پخت کنند و خودشان را در سرمای زمستان گرم نگه‌دارند.

العالم- فلسطین اشغالی

به گزارش خبرنگار العالم، جنگ ویرانگر رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه، جان و روان فلسطینیان این باریکه را رنجور و زخمی کرده است.

جمع‌آوری هیزم یکی از کارهای سختی است که فلسطینیان برای حفظ جان‌شان در سایه قتل و کشتار که رژیم اشغالگر در باریکه غزه به راه انداخته است هر روز به آن اقدام کنند.

خبرنگار العالم با یک شهروندی دیدار کرد که در حال جمع‌آوری شاخه‌های درختانی است که توسط رژیم اشغالگر تخریب شده تا با آتش زدن آنها، اسباب پخت غذا و یا منبعی برای گرمایش محل زندگی‌اش را فراهم کند.

او به خبرنگار تلویزیون العالم گفت: برای جمع‌آوری هیزم به اینجا آمده‌ام زیرا ما مجبوریم برای پخت غذا یا گرم کردن زن و بچه‌های‌ما در مدارس اونروا در اردوگاه جبالیا، آتش روشن کنیم.

او گفت: مناطق مرزی تنها مناطقی هستند که می‌توان از آنجا هیزم جمع‌آوری کرد.. رژیم اشغالگر ما را از گاز، نفت و هرگونه سوخت محروم کرده است.. ما مجبوریم برای جمع‌آوری هیزم و تهیه غذا با آن، به مناطق مرزی برویم.

او در پاسخ به این سوال، که "آيا در این مکان احساس خطر و ترس نمی‌کنید؟"، گفت: ما از همان لحظه جنگ غزه در خطر هستیم ولی با گزینه‌های سختی روبه‌روییم گزینه‌هایی که یکی از دیگری سخت‌تر است.. تنها انتخاب این است که زنده بمانیم.

پربیننده ترین خبرها