چاوش‌اوغلو: از ثبات، همگرایی و وحده لبنان حمایت می کنیم

چاوش‌اوغلو: از ثبات، همگرایی و وحده لبنان حمایت می کنیم
جمعه 26 آبان 1396 - 14:52

وزیر خارجه ترکیه در دیدار با همتای لبنانی خود بر حمایت آنکارا از ثبات سیاسی لبنان تاکید کرده است.

العالم - ترکیه

آناتولی -- مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز پنجشنبه با جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در شهر آنکارا دیدار و گفتگو کرده است.

وزیر خارجه ترکیه در سخنانی تاکید کرد: ما درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای مذاکره کردیم، مسائلی که مستقیما بر ترکیه و لبنان تاثیر می گذارد. مساله استعفای سعد حریری نخست وزیر لبنان نیز مساله دیگری بوده است که در جریان این دیدار مورد گفتگو قرار گرفت.

چاوش اوغلو در ادامه تصریح کرد: ما از ثبات ، همگرایی و وحده لبنان حمایت می کنیم و مخالف هرگونه تحولی هستیم که ثبات لبنان را به خطر بیندازد. ترکیه از اظهارات حریری مبنی بر اینکه قصد بازگشت به لبنان را دارد، خشنود است. ترکیه از رفتار سنجیده رئیس جمهور لبنان و سایر مقام های این کشور در قبال مساله استعفای سعد حریری تقدیر می کند.

وزیر خارجه ترکیه افزود: ما تلاش های زیادی را برای بهبود روابط دوجانبه با لبنان انجام می دهیم. ترکیه و لبنان روابط فرهنگی، اقتصادی و تجاری خود را تقویت کرده اند.

وی ضمن اشاره به حضور آوارگان سوری در لبنان، اظهار داشت: ترکیه می داند که لبنان با چه فشار سنگینی ناشی از ورود آوارگان سوری روبرو است. بنابر این، لبنان به مشکلات دیگری نیاز ندارد. بر عکس، ما باید برای حل و فصل مشکلات موجود مشارکت کنیم.

جبران باسیل هم ضمن اشاره به استعفای حریری و سفر به شهر ریاض، خواستار بازگشت فوری حریری به لبنان و حل و فصل سریع این مساله شده است.

وی تاکید کرد: مساله حریری در واقع یک مساله مربوط به حاکمیت لبنان است. وی از کشورهای عربی خواست تا در امور داخلی لبنان دخالت نکنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها