علی رغم تلاش های فرانسه:

پاپ عذر معاذ الخطیب و معاونش را خواست

پاپ عذر معاذ الخطیب و معاونش را خواست
جمعه 13 بهمن 1391 - 19:03

یک منبع آگاه رسانه ای در رادیو واتیکان به پایگاه خبری "الحقیقه" گفت که پاپ بندیکت شانزدهم با درخواست فرانسه برای تعیین قرار ملاقات رسمی رئیس و معاون ائتلاف مخالفان سوریه موافقت نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، برونو ژوپیر سفیر فرانسه در واتیکان هفته گذشته به شکل رسمی از دومنیک مومبرتی وزیر خارجه واتیکان خواست وقت ملاقاتی با پاپ برای شیخ معاذ الخطیب رئیس ائتلاف و معاونش جورج صبره معین کند اما پاپ با این موضوع مخالفت کرد.
این منبع تاکید کرد فرانسه در درخواست خود برتمایل معاذ الخطیب و معاونش برای توضیح موضع معارضان در قبال اوضاع مسیحیان سوریه و اخبار رسانه ها مبنی بر رفتار وحشیانه معارضان با مسیحیان سوریه تاکید کرده بود، اما واتیکان اعلام کرد این قرار ملاقات تا زمانی که ائتلاف به طور رسمی اقدامات عناصر مسلح علیه مسیحیان سوریه را محکوم نکند، مقدور نخواهد بود.
منبع مذکور تصریح کرد وزیر خارجه واتیکان به سفیر فرانسه تذکر داده بود که این گروه از معارضان که شیخ خطیب سرکردگی آنان را به عهده دارد حمایت آشکار خود را از تشکیلات القاعده در جبهه النصره اعلام کرده اند و در حجم وسیعی از تجاوزات علیه مسیحیان سوریه نقش داشته اند.
گفتنی است شورشیان وابسته به ارتش آزاد و تروریست های وابسته به جبهه النصره وابسته به اخوان المسلمین سوریه که ارتباط نزدیکی با القاعده دارند و هزینه های آنها را قطر و عربستان تامین می کنند، تاکنون صدها تن از شهروندان علوی، شیعه، مسیحی و ایزدی را در سوریه اعدام کرده و یا آواره نموده اند.
این اقدام پاپ در حقیقت به نوعی شکست برای دولت فرانسه نیز محسوب می شود که تلاشش برای رسمیت دادن به ائتلاف مخالفان سوریه موسوم به دولت دوحه تاکنون راه به جایی نبرده است.
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها