العالم با فشار صهیونیستها ازیک ماهواره دیگرحذف شد

العالم با فشار صهیونیستها ازیک ماهواره دیگرحذف شد
پنج‌شنبه 10 اسفند 1391 - 16:53

با ادامه فشارهای لابی صهیونیستی علیه رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران، پخش برنامه های شبکه العالم از صبح امروز (پنج شنبه) از ماهواره “AB7”، متوقف شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شرکت یوتلست از ساعت 29 دقیقه بامداد امروز پخش برنامه‌های شبکه العالم را از ماهواره “AB7”متوقف کرد.
این اقدام غیرقانونی شرکت خدمات ماهواره‌اي اروپايي يوتل‌ست پس از آن صورت گرفته که رئیس فرانسوی این شرکت که تابعیت رژیم صهیونیستی را نیز دارد، در فرمانی به مسئولان ماهواره‌های مرتبط با این شرکت دستور داده شبکه‌های ایرانی را حذف کنند.
"ميشل دروزن" رئيس شرکت يوتل‌ست با هشدار به این شرکتها در خصوص پیامدهای سرپیچی از این دستور، مدعی شده بود که حذف شبکه‌های ایرانی در راستای تحریم‌های اروپا و آمریکا علیه ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران اتخاذ می‌شود.
دروزن شرکت‌هاي ماهواره‌اي را تهديد کرد که اگر شبکه‌هاي ايراني را قطع نکنند دارايي‌هاي آنها طبق تحريم‌هاي جديد واشنگتن عليه تهران در امريکا مسدود می شود؛ و مسئولان آنها حق مسافرت به ايالات متحده را نخواهند داشت.
این درحالی است که طبق اظهار نظر برخی مسئولان اروپایی، تحریم‌های اتحادیه اروپا ارتباطی با تهدیدهای یوتل‌ست علیه رسانه‌های ایرانی ندارد؛ و این اقدام یوتل‌ست خودسرانه است .. علاوه بر این در تحريم‌هاي جديد آمريکا، هيچ گونه مکانيزم اجرايي براي محدود کردن فعاليت‌هاي رسانه‌هاي ايراني و يا برخورد با افراد و يا سازمان‌هايي که با رسانه‌هاي ايراني کار مي‌کنند، ارائه نشده است.
رئيس شرکت يوتل‌ست همچنين براي برخي شرکت‌هاي کوچکتر اروپايي جهت حذف شبکه‌هاي ايراني ضرب الاجل تعيين کرده است؛ بعنوان مثال وي از شرکت اس‌تي‌ان خواسته ظرف 48 ساعت پخش شبکه عربي زبان ايران، العالم را متوقف کند.
حملات يوتل ست به اقدام عليه پرس تي‌وي و العالم که شبکه‌‌هايي با مضامين سياسي، اجتماعي به شمار مي‌آيند ختم نشده و آن شرکت طي دستوري همچنين خواهان توقف پخش شبکه‌هاي فرهنگي و فکري ايران مانند آي فيلم که به پخش فيلم‌ها و سريال‌هاي فاخر ايراني با دوبله و زيرنويس عربي اقدام مي‌کند و شبکه کوثر که شبکه‌اي با مضامين فکري و فرهنگي به شمار مي‌آيد، شده است.
پيش از اين يوتل ست طي اقدامي بحث برانگيز به شرکت هيسپا ست اسپانيا دستور داد تا شبکه اسپانيايي زبان ايران «هيسپان تي‌وي» و همچنين پرس تي‌وي را از پخش اسپانيا و امريکاي لاتين حذف کند.
شبکه العالم که نقش مؤثر و فعالی را در اطلاع رسانی و آگاهی افکار عمومی مخاطبان عرب در رویدادهای مهم منطقه ای  و فرا منطقه ای به ویژه در جریان تحولات بیداری اسلامی در منطقه، حمله غرب به عراق، و همچنین تجاوز نظامی رژیم اشغالگر به غزه و لبنان و توطئه غرب و رژیم صهیونیستی علیه سوریه داشته است، حدود 5 ماه قبل از ماهواره هاتبرد قطع شد. العالم پس از پیگیری‌های بسیار موفق شد دوباره به این ماهواره بازگردد.
ممانعت از انتشار دیدگاه ها و نظرات مخالف با جریانهای صهیونیستی و غربی، پیشتر نیز همواره ادامه داشته، به صورتیکه حتی قبل از آغاز انقلابهای عربی در منطقه و اوج گرفتن بیداری اسلامی، ارسال پارازیت روی فرکانسهای شبکه العالم وجود داشته، و این امر همچنان ادامه دارد.
حدود دو سال قبل نیز پیش از آغاز بیداری اسلامی، شبکه العالم به درخواست شیخ نشین های عرب، به صورت کاملا غیرقانونی از روی ماهواره های عرب ست و نایل ست حذف شد.
 
راه های دسترسی مخاطبان به شبکه العالم
مخاطبان شبکه العالم از ماهواره‌های هاتبرد و گالکسی، به این شبکه دسترسی دارند.
علاوه بر این، هم اکنون مخاطبان بسیاری از نقاط مختلف دنیا برنامه های شبکه العالم را از راه‌های مختلف از جمله: پخش زنده سایت اینترنتی شبکه،Live station   ، Daily motion ، YouTube،  شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای متعدد موبایل، دنبال می کنند.
 

پربیننده ترین خبرها