سلاح 10‌هزار دلاری در دست تروریستها در سوریه

جمعه 16 فروردين 1392 - 11:06

ویدیویی که اخیرا از سوی عناصر وابسته به یکی از گروهک‌های تروریستی در سوریه منتشر شده، بیانگر دستیابی آنها به نوعی سلاح گران قیمت است که تا پیش از این در انحصار چند کشور غربی بود.

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری شبکه العالم، این اسلحه که "ای اس 50" نام دارد ساخت انگلیس است و تک تیراندازان را قادر می سازد اهداف خود را از فاصله 1800 متری با گلوله 12.7 x 99 میلیمتری مورد اصابت قرار دهند.
در این ویدیو عناصر وابسته به گروهک تروریستی موسوم به "احفاد الرسول" با استفاده از این نوع سلاح در حال شلیک به سوی جاده‌ اصلی یکی از مناطق سوریه هستند.
این نوع سلاح گران قیمت که ارزش آن 10 هزار دلار اعلام شده، تا پیش از این فقط در اختیار یگان‌های ویژه برخی ارتش‌های غربی بود.
از آغاز بحران و جنگ در سوریه، برخی کشورهای غربی و هم پیمانان منطقه‌ای آنها به ویژه قطر، ترکیه و عربستان به صورت گسترده در حال ارائه حمایت‌های مالی، تسلیحاتی، لجستیکی و آموزشی به تروریست‌ها و اعزام آنها به سوریه هستند. حامیان تروریستها و گروه‌های مسلح در کنار این حمایت‌ها، بارها به صورت رسمی بر ضرورت تسلیح گروه‌های مسلح و ورود مستقیم به این جنگ جهت براندازی نظام سوریه تأکید کرده‌اند. این کشورها همچنین با وجود رسوایی گروه‌های مسلح در کشتار شهروندان با استفاده از انواع سلاح‌های ارایه شده به آنها و حتی استفاده از سلاح شیمیایی، در برابر این جنایتها ضد مردم سوریه سکوت کرده و دولت سوریه را مسئول ادامه این جنایتها دانسته‌اند.

ناظران معتقدند حمایت های گسترده از گروه های مسلح و تروریستی در سوریه جهت براندازی نظام این کشور، به هدف تأمین امنیت و منافع رژیم صهیونیستی در منطقه است.

حمایت مستقیم مالی و تسلیحاتی برخی کشورهای عربی هم پیمان غرب در منطقه از گروه های مسلح درحالی است که این کشورها نه تنها هیچگاه از مقاومت مردم فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی حمایت نکرده بلکه به این رژیم در محاصره مردم فلسطین کمک کرده اند.

پربیننده ترین خبرها