اعتراف پاکستان به اعزام نیرو به بحرین نشانه چیست ؟

اعتراف پاکستان به اعزام نیرو به بحرین نشانه چیست ؟
دوشنبه 25 فروردين 1393 - 14:29

جمعیت وفاق بحرین اعلام کرد، اعتراف رسمی پاکستان به عضویت نیروهای این کشور در پلیس و ارتش بحرین غیرقابل قبول و غیر قانونی است، و از خلل ساختاری ریشه‌ای در ساختار عقیدتی نهادهای امنیتی و نظامی بحرین پرده برمی‌دارد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، وفاق در بیانیه ای خاطرنشان کرد: عضویت هر نیروی خارجی در نهادهای امنیتی و نظامی بحرین تعرض آشکار به حاکمیت ملی است و به کشور آسیب می زند.
جمعیت وفاق تأکید کرد؛ این اقدام، واقعیت مهمی را درخصوص بحران سیاسی بین دولت و ملت فاش می کند، و این باعث شده است دولت برای حفظ امنیت خود و مقابله با اعتراضات مسالمت آمیز و متمدنانه ملت بحرین نیروهای خارجی وارد کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: سخنان رئیس حزب حاکم پاکستان اعتراف خطرناکی است و از سطح فریبکاری درباره درخواست حضور نیروهای خارجی در سایه محرومیت و ممنوعیت فعالیت اکثر ملت بحرین پرده برمی دارد.
جمعیت وفاق خاطرنشان کرد: این کار توهین به سرزمین بحرین آن هم چند روز پس از بی توجهی رسمی به اعتراف به حضور نیروهای ژاندارمری اردن در بحرین و قبل از آن اعلام ضمنی حضور نیروهای نظامی امارات و مشارکت آن‌ها در نیروهای پلیس با لباس این نیروها صورت گرفت.
این جمعیت تاکید کرد، دولت باید به دنبال تأمین امنیت برای همه شهروندان باشد، نه اینکه برای مقابله با مردم نیروهای خارجی وارد کشور کند. حضور نیروهای خارجی در بحرین غیر قانونی است، به صورتیکه دولت در حال استفاده از اموال عمومی برای وارد کردن نیروهای خارجی به منظور مقابله با مردم است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها