تحلیلگر شبکه 10 تلویزیون "اسرائیل":

گستاخی نتانیاهو در رفتار حکام عرب ریشه دارد

گستاخی نتانیاهو در رفتار حکام عرب ریشه دارد
شنبه 8 آذر 1393 - 18:59

تحلیلگر شبکه 10 تلویزیون "اسرائیل" رفتار حکام عرب را یکی از دلایل افراطی‌گری سیاسی سران رژیم صهیونیستی عنوان کرد که آخرین مورد آن تلاش برای تصویب قانون نژادپرستانه جدید است.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "رفیف دروکر" تحلیلگر شبکه 10 اسرائیل در خصوص رایزنی ها برای نهایی کردن قانون نژادپرستانه جدید، گفت: نتانیاهو عقیده دارد که فروکش کردن تنش های منطقه ای، این امکان را به او می دهد که برای تصویب این قانون بدون هر گونه بازدارندگی بین المللی، به پیش برود.

وی با بیان این که نمایندگان نتانیاهو در حال رایزنی با نمایندگان کشورهای اروپایی هستند تا آنها را برای مخالفت نکردن با قانون نژادپرستانه جدید قانع کنند، افزود: اسراییل در تلاش است دولت های غربی را قانع کند که، درحالی که طرف های عربی هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهند، حساسیت اروپا در قبال این قانون غیر معقول است.

از سوی دیگر یک کارشناس اسرائیلی می گوید: اغلب حکام عرب از رژیم اشغالگر در جنگ اخیر علیه نوار غزه، پشتیبانی کرده اند.
"یورام ایتنگر" مدیر مرکز تفکر راهبردی در تل آویو، با اشاره به این که جنگ اسراییل علیه غزه، جنگ مصر، عربستان، اردن و برخی دیگر از کشورهای عربی نیز بود، گفت: حکام عرب در این میان گزینه ایستادن دربرابر ملت فلسطین را انتخاب کرده اند.

روزنامه صهیونیستی "اسرائیل الیوم"، از نشریه های نزدیک به دفتر نتانیاهو در شماره روز جمعه خود با انتشاره مقاله ای به قلم "ایتنگر" نوشت: حکام عرب تخریب گسترده نوار غزه را عاملی برای تحکیم امنیت نظام خود و تضمینی برای ثبات منطقه می دانند.

وی گفت: درحالی که این نظام ها، اخوان المسلمین را گروهی تروریستی می دانند، طبیعی است که پشت سر اسرائیل علیه حماس صف بکشند.

ایتنگر پیش بینی که که با توجه به روند کنونی، مواضع برخی حکام عرب در مخالفت با تشکیل دولت مستقل فلسطینی، با موضع اسراییل، همگام شود.

وی همچنین به نقش رسانه های عربی وابسته به نظام های مصر و عربستان بویژه شبکه "العربیه" در دشمنی با مقاومت فلسطین اشاره کرد و با سرزنش غرب افزود: غربی ها بویژه آمریکا به اندازه نظام های عربی از اسرائیل حمایت نمی کنند.

ایتنگر بار دیگر خاطرنشان کرد که جنگ اسرائیل علیه حماس که به نمایندگی از اخوان المسلمین وارد میدان شده، در واقع جنگ غرب علیه این جماعت است زیرا به عقیده غربی ها این جماعت، متحدان غرب در منطقه را تهدید می کنند.

پربیننده ترین خبرها