احداث 6 زندان جدید برای زندانیان سیاسی در بحرین

احداث 6 زندان جدید برای زندانیان سیاسی در بحرین
پنج‌شنبه 24 ارديبهشت 1394 - 09:42

در سایه تداوم اعتراضات مسالمت آمیز مردم بحرین برای چهارمین سال متوالی، دولت بحرین هفته آینده شش زندان جدید را در این کشور افتتاح خواهد کرد که به گفته فعالان، علت این اقدام، افزایش شمار زندانیان سیاسی و فعالان مدنی و حقوق بشر است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دو زندان در منطقه الحوض الجاف در شمال شرق بحرین و چهار زندان دیگر در منطقه "جو" در جنوب این کشور احداث شده است.

وزارت کشور بحرین اعلام کرد: زندان های جدید براساس استانداردها و معیارهای بین الملل احداث شده است.

گزارشها حاکیست که علت احداث شش زندان جدید در بحرین، پُر شدن زندان های قدیمی از مخالفان و فعالان است. بیش از 3 هزار نفر خصوصاً تعدادی از رهبران مردمی بحرین در زندان های بحرین حبس هستند.

بسیاری از گروههای سیاسی ، انقلابی و سازمان های حقوق بشری اعلام می کنند که وجود سه هزار زندانی در بحرین در مقایسه با جمعیت و مساحت این کشور بسیار زیاد است.

جمعیت بحرین بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر است.

بیش از 20 زندانی نیز به علت شکنجه و محرومیت از خدمات درمانی مناسب شهید شده اند.

هادی الموسوی مسئول امور آزادی ها و حقوق بشر در جمعیت وفاق ملی اعلام می کند که "خوان مندز" گزارشگر ویژه شکنجه سازمان ملل متحد باید از زندان های بحرین برای تحقیق درباره قضیه شکنجه زندانیان دیدن کند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها