عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی:

نظام‌های عربی قدس را برای صهیونیستها رها کرده‌اند

شنبه 13 تير 1394 - 08:49

یکی از مسوولان جنبش جهاد اسلامی فلسطین، نظامهای عربی را به تنها گذاشتن قدس شریف در برابر اقدامات تجاوزکارانه رژیم اشغالگر متهم کرد.

"خالد البطش" در گفت وگو با شبکه خبری العالم، با اشاره به سالروز تجاوز دشمن صهیونیست به باریکه غزه که هزاران شهید و مجروح برجای گذاشت، گفت: رمضان سال گذشته، از بدترین ماه ها برای مردم فلسطین بود زیرا تجاوز دشمن صهیونیست دراین ماه روی داد.

2430شهید فلسطینی در حمله رژیم صهیونیستی به غزه

وی افزود: مقامات عرب برای حمله به غزه، "چک سفید" دراختیار رژیم اسراییل قرار دادند تا هر آنچه را که می خواهد با مردم غزه انجام دهد و درنتیجه تجاوزگری دشمن صهیونیست، بیش از 2هزار و 430فلسطینی شهید شدند.

البطش ادامه داد که با گذشت یک سال از تجاوز دشمن صهیونیست به باریکه غزه، تجاوزگری های این رژیم همچنان ادامه دارد و همچنان به تهدیدات خود، نه فقط علیه ملت فلسطین، بلکه علیه امت عربی ادامه می دهد.

این مسوول جهاد اسلامی تصریح کرد، مادامی که رژیم اسراییل درمنطقه هست، چیزی تغییر نخواهد کرد و امت عربی تحت فشار خواهد بود.

درگیری طایفه ای به جای مبارزه با اسراییل 

البطش با بیان اینکه عرب ها امروز از مساله قدس بازمانده و سرگرم مسایل حاشیه ای شده اند، اظهار داشت: خون امت عربی و اسلامی ریخته می شود و سران عرب بهای این مساله را می پردازند.

وی گفت: آنها فراموش کرده اند که فلسطین اشغالی به امت خود نیاز دارد و میلیاردها صرف درگیری های طایفه ای و مذهبی شده است و آن ها فراموش کرده اند که فلسطین فراتر از طایفه گری و مذهبی گری است و قدس امروزه برای صهیونیست ها رها شده است، همچنان که اهالی غزه در گذشته رها شدند.

مقاومت نمی گذارد قدس فراموش شود

وی درعین حال تاکید کرد، مادامی که شاخه های مقاومت وجود دارد، قدس فراموش نخواهد شد.

البطش اظهار داشت: "وظیفه ما این است که مشعل جهاد را در سرزمین فلسطین روشن نگاه داریم تا این مساله را به وضوح بیان کنیم که قضیه فلسطین، قضیه امت عربی و اسلامی است".

شرایط حاکم بر کشورهای عربی به نفع فلسطین نیست

البطش گفت که شرایط کنونی به نفع فلسطین نیست، ولی درصورتی که شرایط در منطقه طبیعی باشد و درصورتی که نظام های اطراف فلسطین، نظام های مورد احترام باشند که به قضیه فلسطین اطمینان داشته باشند، چگونه به صهیونیست ها اجازه می دهند که در راه یهودی سازی قدس گام بردارند.

جنگ طایفه ای به جای تلاش برای آزادی فلسطین

وی تصریح کرد، امت اسلامی اکنون درحالت بیماری و نوعی دستپاچگی و سردرگمی و درگیری داخلی به سر می برد.

البطش علمای مسلمان را به علت سکوت در برابر کشتار ملت فلسطین و تجاوزگری های رژیم صهیونیستی، متهم کرد و گفت: همه این ها نتایج تنها گذاشتن فلسطین و تداوم اختلافات داخلی چند ساله در فلسطین است و اینکه علمای مسلمان به جای درخواست برای آزادی فلسطین، درخواست بازگشت به جنگ های طایفه ای در منطقه و ریخته شدن خون امت اسلامی را مطرح کردند.

این مسوول جنبش جهاد اسلامی درباره تلاش های آشکار برای قرار دادن اسراییل به عنوان بخشی از منطقه عربی و اسلامی و نیز تلاش برای ایجاد دشمنی جایگزین به جای اسراییل هشدار داد و گفت که علما دربرابر این تلاش ها سکوت اختیار کرده اند.

پربیننده ترین خبرها