انتقاد "اهل حق" از متهم نشدن بارزانی درپرونده موصل

انتقاد
چهارشنبه 28 مرداد 1394 - 12:00

دبیرکل جنبش اهل حق از نبود نام "مسعود بارزانی" رییس منطقه کردستان عراق، در گزارش تحقیق سقوط موصل انتقاد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم شیخ "قیس الخزعلی" در گفت و گو با شبکه سومریه نیوز تأکید کرد: گزارش سقوط موصل به شخصیت های منطقه کردستان که در سقوط این شهر دست داشتند اشاره ای نکرده است در حالی که فرماندهان کُرد عقب نشینی کردند و نیروهای پیشمرگه هم سربازان عراقی را به خلع لباس تشویق و اسلحه و مهمات آنها را مصادره کردند.
وی افزود: مشکل ما آوردن نام نوری مالکی، نخست وزیر سابق عراق، در گزارش نیست بلکه ذکر نکردن نام بارزانی است ... عامل سقوط رمادی هم دو شخصیت کُرد و یک شخص دیگر بودند.
دبیرکل جنبش اهل حق، در پاسخ به سوالی درباره این اتهام که گروههای اهل حق شاخه نظامی مالکی است، خاطرنشان کرد: این فقط یک اتهام است و هیچ اساس و پایه ای ندارد... مالکی هم پیمان ما نیست و العبادی هم دشمن ما نیست و ما فقط بر اساس منافع کشور کار می کنیم.
حاکم الزاملی، رییس کمیته تحقیق پارلمان عراق در خصوص سقوط موصل، در حالی روز یکشنبه مدعی شد که کمیته تحقیق تحت نظرش از سوی هیچ گروهی تحت فشار یا تهدید واقع نشده و در روند تحقیقات برای کشف حقیقت بدون هرگونه جانبداری تلاش کرده است که در تاریخ 21 آوریل سال جاری اعلام کرده بود کمیته تحقیق تحت نظر وی از سوی برخی سیاستمداران به منظور تغییر مسیر تحقیقات تحت فشار قرار بوده است.
پارلمان عراق روز دوشنبه، به ارجاع پرونده سقوط موصل به دستگاه قضایی بدون آن که قرائت شود رای داد. گزارش این پرونده نوری مالکی، نخست وزیر پیشینی و فرمانده وقت نیروهای مسلح عراق را متهم اصلی معرفی کرده بود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها