رسوایی جدید در حملات ائتلاف آمریکا علیه داعش

رسوایی جدید در حملات ائتلاف آمریکا علیه داعش
پنج‌شنبه 5 شهريور 1394 - 11:21

علاوه برانتقادهای مطرح شده درخصوص عملکرد ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا علیه گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، رسوایی جدیدی در واشنگتن در مورد تحریف واقعیت های نبرد توسط فرماندهان نظامی آمریکایی برملا شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مقامات آمریکایی اعلام کردند بازرس کل وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تحقیقاتی را درباره تحریف اخبار و گزارشها توسط فرماندهان نظامی به منظور ارائه تصویری خوشبینانه تر در مورد حمله نظامی علیه داعش آغاز کرده است.

هرچند نیروهای عراقی توانسته اند عناصر گروه تروریستی داعش را از مناطق مختلفی بیرون برانند اما شهرهای مهمی همچون موصل و رمادی همچنان در اختیار این گروه قرار دارند.

روزنامه نیویورک تایمز در ارتباط با تحقیقات یاد شده نوشت: این تحقیقات پس از آن شروع شد که یک تحلیلگر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا اعلام کرد، اطلاعاتی در اختیار دارد که ثابت می کند مسؤولان ستاد مرکزی نیروهای مسلح آمریکا واقعیت های جنگ را به طور تحریف شده در اختیار مقامات آمریکا از جمله باراک اوباما رییس جمهور قرار می دهند.

مقامات آمریکایی تاکید دارند که حملات هوایی ائتلاف ظرف یک سال گذشته نتوانسته است شمار عناصر داعش را کاهش دهد بلکه برعکس، شمار آنها در شمال آفریقا و آسیای مرکزی در حال افزایش است.

آمریکا از یک سال پیش ائتلافی را تشکیل داد و گفت که هدف از آن نبرد با گروه تروریستی داعش است. این ائتلاف حملات هوایی را در عراق و سوریه اجرا می کند اما به گفته ناظران، این حملات تاکنون کارآمدی زیادی نداشته است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها