اسامه بن لادن در باهاماس زندگی می کند

اسامه بن لادن در باهاماس  زندگی می کند
دوشنبه 9 شهريور 1394 - 13:26

مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در اظهارنظری جدید اظهار کرد که اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده زنده است و هم اکنون در جزایر باهاماس در دریای کارائیب زندگی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از ایسنا ،  ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که به افشاگری‌های بی‌پرده‌اش از اقدامات و جاسوسی‌های ایالات متحده مشهور است در مصاحبه‌ای با مسکوتریبیون اعلام کرده که اسامه بن لادن همچنان زنده است و در باهاماس زندگی می‌کند و همچنان از حقوق بگیران آژانس اطلاعاتی آمریکا (سیا) محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری راشاتودی ، وی ادامه داد: من اسنادی دارم که نشان می‌دهد بن لادن همچنان در فهرست حقوق بگیران سازمان سیا قرار دارد و هر ماه مبلغ 100 هزار دلار برایش از طریق سازمان‌ها و اقدامات تجاری و به صورت مستقیم به حساب بانک "ناسائو" (مرکز باهاماس) پول واریز می‌شود.

اسنودن در ادامه این مصاحبه گفت: مطمئن نیستم که بن لادن در حال حاضر دقیقا در کجا زندگی می‌کند اما در 2013 او به صورت مخفیانه در ویلایی با پنج تن از همسران و تعداد بسیار زیادی از فرزندانش در باهاماس زندگی می‌کرد.

 

نقشه باهاماس در دریای کارائیب

 

ادوارد اسنودن که یک فراری تحت تعقیب به دلیل افشاگری‌هایش از جاسوسی‌های آمریکاست، قبلا مسائلی را درباره زنده بودن بن لادن مطرح کرده بود و در حال حاضر نیز اعلام کرده که سیا به صورت جعلی گزارشی درباره مرگ بن لادن منتشر کرد و مدعی شده که رهبر سابق القاعده خانواده خودش را به یک مکان نامشخص در باهاماس منتقل کرده است.

در گزارش مسکو تریبیون به نقل از اسنودن آمده است: اسامه بن لادن یکی از عاملان اصلی و موثر سیا در مدت زمان طولانی محسوب می‌شد. دولت آمریکا با انجام اقداماتی با همکاری سرویس‌های مخفی پاکستان مرگ جعلی اسامه بن لادن را منتشر کرد و باعث شد تا او به صورت مخفیانه زندگی کند. از آن زمان تاکنون همه فکر می‌کنند که بن لادن کشته شده و هیچ کس به دنبال او نیست اما مساله جور دیگری است، او بدون ریش و لباس نظامی قابل شناسایی نیست و می‌تواند به راحتی مخفی شود.

در همین حال مقاطعه کار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرده که اسنادی را برای اثبات زنده بودن بن لادن در کتاب خود مطرح کرده که این کتاب قرار است ستپامبر سال جاری میلادی منتشر شود. البته هنوز ادعای اسنودن درباره زنده بودن بن لادن تایید نشده است.
 

پربیننده ترین خبرها