هشدار آمریکا به بسیج مردمی برای خروج از رمادی

هشدار آمریکا به بسیج مردمی برای خروج از رمادی
دوشنبه 9 شهريور 1394 - 23:09

العالم - نیروهای آمریکایی مستقر در عراق به نیروهای بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) هشدار داد که از شهر رمادی (مرکز استان الانبار) در غرب عراق خارج شوند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سرهنگ "عبدالستار الحلبوسی" افسر فرماندهی پلیس الانبار گفت: نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه هوایی الحبانیه در 25 کیلومتری شرق رمادی به نیروهای بسیج مردمی عراق هشدار داده اند که منطقه المضیق در شرق رمادی را در عرض 24 ساعت تخلیه کنند.

الحلبوسی افزود: اما گردان های حزب الله عراق از شاخه های بسیج مردمی اصرار به ماندن در این منطقه دارند.

وی خاطرنشان کرد که فرماندهان نیروهای مشترک امنیتی و برخی مسوولان عراقی برای قانع کردن نیروهای بسیج مردمی به منظور تخلیه منطقه میانجی گری کرده اند تا آن را به نیروهای مسلح سنی (رزمندگان سنی مذهب که اغلب آنها از قبایل طرفدار دولت عراق هستند) که اخیرا توسط نیروهای آمریکایی در پایگاه الحبانیه آموزش دیده اند، تحویل دهند.

الحلبوسی گقت: مشاوران و فرماندهان نظامی آمریکایی ادعا کرده اند که حضور نیروهای بسیج مردمی در رمادی به دلیل این که نیروهای غیرمنضبط هستند و امکان دارد که موجب حوادث ناگواری در این شهر شوند مناسب نیست.

وی خاطرنشان کرد که عقب نشینی نیروهای بسیج مردمی از الانبار عملا آغاز شده و این نیروها به سمت جاده بحیرة الرزازة در جنوب رمادی در حال عقب نشینی هستند.

آمریکا به دولت عراق فشار آورده تا نیروهای بسیج مردمی را از برخی مناطق عراق اخراج کند؛ این اتفاق قبلا هم افتاد و پیش از سقوط رمادی به دست داعش واشنگتن شرط کرده بود که برای پشتیبانی هوایی از نیروهای عراقی باید نیروهای بسیج مردمی از منطقه عقب نشینی کنند.

علی رغم آن که سال گذشته مناطق متعددی در استان های دیالی (شرق) و صلاح الدین (شمال) از چنگال گروهک تروریستی داعش آزاد شده، اما این گروه تروریستی از آغاز سال 2014 هنوز بر اغلب مناطق و شهرهای الانبار سیطره دارد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها