جشن عید غدیر در بارگاه حضرت زینب + فیلم

جمعه 10 مهر 1394 - 19:50

مراسم جشنی به مناسبت عید غدیر خم در بارگاه حضرت زینب علیها السلام در ریف دمشق با حضور گسترده مردم و هیئت هایی از چند کشور عربی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری العالم در دمشق، در روز عید غدیر که مصادف با هجدهم ذیحجه است، دین اسلام کامل شد و نعمت خداوند بر بندگان به حد اعلای خود رسید. این روز یکی از روزهای جاودان در تاریخ اسلام است که در آن مؤمنان جشن می گیرند و این عید را به یکدیگر تبریک می گویند.

به همین مناسبت، مراسم جشن و شادمانی در بارگاه حضرت زینب علیها السلام در ریف جنوبی دمشق با حضور گسترده مردم  برگزار شد.

شرکت کنندگان در مراسم جشن عید سعید غدیر خم در بارگاه حضرت زینب علیها السلام، براهمیت بزرگداشت این روز در تاریخ اسلام و زنده نگه داشتن آن تأکید کردند.

شیخ محمد ابراهیم خلیل مدیر فرهنگی دفتر آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در سوریه به خبرنگار العالم گفت: به برکت این روز مهم، دور هم جمع می شویم تا اهمیت عید غدیر و اهمیت امامت و ولایت را به خود و نسلهای بعدی یادآوری کنیم.

علاوه بر مردم سوریه، هیئت هایی از کشورهای مختلف عربی در این مراسم حضور داشتند.

یکی از بانوان شرکت کننده در مراسم به خبرنگار العالم گفت: من پس از ده سال، روز جمعه گذشته برای زیارت حضرت زینب (ع) از بحرین به اینجا آمده ام.

فرد دیگری که از خارج سوریه آمده بود، گفت: خدا را شکر، فضای اینجا خیلی خوب است. امنیت 100 درصد برقرار است. من امیدوارم همه زائران به زیارت حضرت زینب (ع) بیایند و دست از این سفرها برندارند. من سه سال پیش هم به اینجا آمده بودم و اکنون احساس می کنم زائران بسیار بیشتر از قبل از شده اند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در مراسم تصریح کرد: ما از بحرین آمده ایم. تعداد ما تقریبا 150 نفر است.

خبرنگار العالم همچنین با بانوانی که از منطقه قطیف در شرق عربستان در این مراسم شرکت کرده بودند، دیدار کرد. یکی از آنها گفت: ما برای زیارت حضرت زینب (ع) به اینجا آمده ایم و از خدا می خواهیم زائران این حضرت را همانطور که قبلا بود، در کمال امنیت و آرامش به اینجا برساند.

حضور این تعداد انبوه از زائران، بیش از هر چیز گویای بازگشت امنیت و ثبات به این منطقه در ریف دمشق است. 

پربیننده ترین خبرها