وزیر مصری: وهابیت عامل تروریسم

وزیر مصری: وهابیت عامل تروریسم
يکشنبه 12 مهر 1394 - 11:12

وزیر مصری وهابیت را عامل همه مشکلات کشورش و جهان دانست و تاکید کرد علت بحران اقتصادی مصر نیز وهابیت است.

به گزارش پایگاه شبکه خبری العالم، "حلمی النمنم" وزیر فرهنگ مصر و "احمد السید النجار" رئیس شورای اداری روزنامه "الاهرام"، در نشستی در قاهره درباره نقشه راه آینده مصر در حل بحران جمعیت تاکید کردند که وهابیت عربستان سعودی عامل اصلی تروریسم در مصر و جهان است.
این دو مسؤول مصری همچنین تاکید کردند که وهابیت سعودی علاوه بر این، مسؤول بحران اقتصادی مصر ناشی از افزایش جمعیت است.
"احمد السید النجار" در این خصوص تاکید کرد که مصر یک قرن از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس جلو بود، اما بار دیگر افکار ارتجاعی از این کشورها به مصر منتقل شده است.
وی گفت: چنین جریانی پس از رسیدن گروه اخوان المسلمین و جریان سلفی حاکم به قدرت در سال 2011 تشدید شد و بار دیگر نگاه و رویکرد خود را بر کودکان مصری تحمیل کردند.
حلمی النمنم وزیر فرهنگ مصر نیز در یکی از برنامه های تلویزیون «صدی البلد» تاکید کرد: منبع و منشا تروریسم در سراسر جهان افرادی مانند حسن البنا و سید قطب (از سران اخوان المسلمین) هستند.
در همین حال، جمال خاشقجی، فعال رسانه های عربستانی مورد حمایت نظام حاکم این کشور، خواستار قطع فعالیت های فرهنگی با مصر شد زیرا از نگاه وی وزیر فرهنگ این کشور از وهابیت انتقاد کرده است.
خاشقجی در تویتر خود نوشت: حلمی النمنم صرفا منتقد وهابیت نیست بلکه از آن متنفر است و آن را عامل همه مشکلات کشورش می داند.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها