پشت پرده حمله به مقر دولت دست نشانده عربستان در عدن

پشت پرده حمله به مقر دولت دست نشانده عربستان در عدن
سه شنبه 14 مهر 1394 - 18:49

یکی از اعضای شورای سیاسی جنبش انصار الله، حمله موشکی به مقر کابینۀ دست نشانده عربستان سعودی در غرب عدن را نتیجه اختلاف کشورهای متجاوز به یمن بر سر تقسیم نفوذ و همچنین اختلاف میان داعش و القاعده در عدن اعلام کرد.

"علی القحوم" روز سه شنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم تأکید کرد: این حمله موشکی، در چارچوب بستنِ پروندۀ جنوب یمن و زمینه سازی برای واگذاری این بخش از یمن به عناصر تروریستی صورت می گیرد که کشورهای متجاوز به یمن، برای استقرارشان در مناطق جنوبی کمک کردند و عناصری از سراسر جهان را در این منطقه گرد آوردند تا جنبش جنوب را به حاشیه برانند و آن ها را درگیر جنگی کنند که آمریکا، رژیم "اسرائیل"، رژیم آل سعود و مزدورانشان آن را می گردانند.

توطئه ضد جنبش جنوب

وی این اقدام را تلاشی از سوی کشورهای متجاوز برای نابودسازی جنبش جنوب و به کارگیری القاعده و داعش ضد نیروهای ملی گرا در جنوب دانست.

القحوم در ادامه به جنوبی های یمن هشدار داد که در قبال توطئه ای که در درجه نخست، آن ها و در درجه دوم یمن را هدف گرفته است، هوشیار باشند و با سایر نیروهای ملی برای بیرون راندن متجاوزان، همراه شوند و به صورت جدی برای بیرون راندنِ متجاوزان از مناطقشان اقدام کنند و نگذارند که متجاوزان، آزادانه در مناطق آنان بگردند و میان طیف های مختلف مردم یمن، فتنه های مذهبی و منطقه ای ایجاد کنند.

اذعانِ جنوبی ها به وجود توطئه

عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله خاطر نشان کرد که مردم جنوب، اذعان کردند که توطئه ای برای به حاشیه راندن پروندۀ جنوب و حذفِ آن وجود دارد به همین سبب در جهت مقابله با هر کسی که در پی حذف مساله آنان یا تبدیل مناطق جنوب برای توطئه چینی ضد کل یمن برمی آید، دست به کار شده اند.

یمنی ها با حضور متجاوزان در کشور مخالفند

القحوم تاکید کرد که مردم یمن، به هیچ وجه حضور اشغالگران را اعم از اماراتی، سعودی یا اسرائیلی، در خاک خود نمی پذیرند، به همین سبب در برابر تجاوز آمریکایی – صهیونیستی که با همراهی دست نشاندگانشان در منطقه صورت می گیرد، ساکت ننشستند و این سرنوشت هر کسی است که به یمن و مردمِ آن دست تعرض دراز کند.

26

پربیننده ترین خبرها