فرود موشکهای هوشمند روسی بر سر داعشی ها

فرود موشکهای هوشمند روسی بر سر داعشی ها
چهارشنبه 15 مهر 1394 - 19:32

العالم - وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: جنگنده های این کشور برای کمک به ارتش سوریه و حمله به داعش و سایر گروههای تروریستی از بمبها و موشکهای هوشمند استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این وزارتخانه روز چهارشنبه در بیانیه رسمی که خبرگزاری روسی "اسپوتنیک" آن را منتشر کرد، افزود: جنگنده های نیروی هوایی روسیه از 30 سپتامبر حملات هوایی خود را به پایگاههای تروریستها درسوریه آغاز کرده اند و این حملات تا کنون به انهدام شمار زیادی از خودروهای نظامی ازجمله تانکها و بسیاری از تاسیسات مستحکم  شامل مراکز فرماندهی، انبار سلاح ها و مهمات و کارگاههای تولید مهمات جنگی منجر شده است.

این وزراتخانه افزود: جنگنده های روسیه با استفاده از سلاح های هوشمند، بمبها و موشکهای خودکار مانند بمب ( کا ا بی 500) که با استفاده از ماهواره ها و دستگاه لیزر و دستگاههای تلویزیونی که قدرت تشخیص دارند، به هدفهای خود حمله می کنند و این بمبها قابلیت نصب موتور را نیز دارد.

وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد، موشک "ایکس 29 ال" با استفاده از لیزر به سوی هدف شلیک می شود، این موشک دارای کلاهک جنگی ضخیمی است که نیمی از وزن موشک را تشکیل می دهد و با سرعتی معادل دو برابر صوت به هدف اصابت می کند و قادر است سه متر در زمین و یک متر در بتن نفوذ کرده و هدف را متلاشی کند.

این وزارتخانه روز سه شنبه ( 6 اکتبر2015 ) نیز از اجرای 20 حمله هوایی در سوریه از جمله 12 بار حمله به پایگاههای گروه تروریستی داعش خبر داده بود.

پربیننده ترین خبرها