بیشترین بمب بعد از جنگ جهانی دوم کجا ریخته شد؟

بیشترین بمب بعد از جنگ جهانی دوم کجا ریخته شد؟
سه شنبه 21 مهر 1394 - 14:01

گزارش ها حاکی است که کشور یمن شاهد بیشترین میزان بمباران هوایی در جهان از جنگ جهانی دوم تاکنون بوده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، گزارش های بین المللی حاکی است که کشور یمن در معرض بیشترین تعداد حملات هوایی در جهان از زمان جنگ دوم جهانی قرار گرفته است.

در گزارش منتشر شده در روزنامه گاردین آمده است: یمن در معرض بیش از 40 هزار بمباران هوایی از سوی جنگنده های ائتلاف سعودی در طول هفت ماه قرار گرفته است که این ائتلاف از حمایت لجستیکی آمریکا و انگلیس برخوردار است.

براساس این گزارش، این بمبارانها به جان باختن نزدیک به 8 هزار یمنی و زخمی شدن بیش از 20 هزار نفر منجر شده است که بیشترین تعداد قربانیان در بین غیرنظامیان از زمان قحطی بزرگ در یمن در دهه 40 قرن گذشته میلادی به شمار می رود.

در این گزارش آمده است: ائتلاف سعودی، یمن را تحت محاصره شدیدی قرار داده و از ورود کشتی های حاوی سوخت به بندر بین المللی الحدیده خودداری می کند که این وضعیت باعث توقف کامل جریان برق و آسیب رسیدن به بیمارستانها، تاسیسات، نانوایی ها و میلیون ها شهروند شده است.

جنگنده های ائتلاف سعودی تعداد زیادی از پل ها و جاده ها، تاسیسات عمومی و مدارس و بیمارستانها را در بسیاری از مناطق یمن هدف قرار داده اند.

این جنگنده ها همچنین به چندین مراسم عروسی از جمله در مناطق المخا و سنبان در ذمار حمله کرده و شماری از بی گناهان را به قتل رسانده اند. آنها همچنین به تعدادی از زندانها در مناطق البیضاء و عمران حمله کرده و زندانیان در بند را کشته اند. سعودی ها در این حملات شمار زیادی از خانه های شهروندان یمنی و آثار تاریخی را ویران کرده اند.

پربیننده ترین خبرها