جاسوس های مسکو، روس های عضو داعش را شناسایی کردند

جاسوس های مسکو، روس های عضو داعش را شناسایی کردند
پنج‌شنبه 23 مهر 1394 - 13:41

العالم - یکی از سرویس های امنیتی روسیه هویت اکثر اعضای روس داعش و دیگر گروه های تروریستی فعال در سوریه را مشخص کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، " ادوارد ریبینتسف " نایب رئیس دفتر مرکز مبارزه با تروریسم وزارت کشور روسیه در قفقازشمالی، در مصاحبه با خبرگزاری نووستی گفت: دستگاه های وزارت کشور با همکاری سرویس امنیت فدرال و سرویس مهاجرت فدرال تدابیری را برای مشخص کردن هویت افرادی که با داعش همکاری کرده بودند و به روسیه برگشته اند، اتخاذ کرده است.

ادوارد افزود: دستگاه های امنیتی قفقاز شمالی از ابتدای سال 2015 تاکنون ده ها نفر را بازداشت کرده اند.

این مقام روس اعلام کرد: هویت اکثر افرادی که از قفقاز شمالی راهی خارج روسیه شده و به گروه های تروریستی پیوسته اند ، مشخص شده است.

ولادیمیر کولوکولتسف وزیرکشور روسیه سپتامبر 2015 اعلام کرد که حدود هزار و 800 تبعه روس هم اکنون با داعش همکاری می کنند.

روسیه طی دو هفته گذشته برای حمایت از ارتش سوریه در مبارزه با تروریست ها که بسیاری از آنها ازچچن و یا منطقه قفقاز هستند، حملات گسترده ای علیه گروههای تروریستی در سوریه آغاز کرده است.

درهمین حال "رمضان قادراف" رییس جمهوری چچن به نیروهای امنیتی و ماموران پلیس جمهوری چچن روسیه دستور داده است با جمع آوری تمامی اطلاعات مربوط به حضور چچنی ها در صفوف تروریست ها در سوریه و عراق از مراکز مختلف، اینترنت و شبکه های اجتماعی، آنان را پس از بازگشت دستگیر و روانه زندان کنند که تاکنون ده ها نفر بازداشت شده اند.

وی بارها تاکید کرده که گروه های تروریستی تکفیری بویژه داعش در چارچوب برنامه های ضد امنیتی منطقه توسط سازمان های جاسوسی غربی با همکاری متحدان منطقه ای شکل گرفته است.

چچن در قالب تدابیر یکپارچه روسیه برای مناطق مختلف قفقاز، تدابیر امنیتی را اجرا می کند که افزون بر کنترل فعالیت های افراط گرایی در شهرها و مناطق دور دوست، فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای شناسایی فعالیت های حمایت از تروریست ها، براساس بانک اطلاعاتی تروریست های بازگشته از سوریه و عراق را بازداشت می کند.

در هفته های اخیر چندین نفر از این تروریست های در درگیری های مسلحانه به دست نیروهای امنیتی جمهوری چچن کشته شده اند.

رئیس جمهوری چچن روز پنجشنبه هم در گفت و گو با رسانه های این کشور با انتقاد از رسانه های غربی بویژه آمریکایی برای سوءاستفاده از واژه اسلام در معرفی داعش با هدف تخریب دین مسلمانان، این گروه را به عنوان «دولت ابلیسی» معرفی می کند.

وی تاکید کرد: داعش نقطه اشتراکی با هیچ یک از اصول اسلامی در تمامی مذاهب ندارد و فقط برای پنهان کاری از دین سوءاستفاده می کند.

"رئیس جمهوری چچن: داعش نقطه اشتراکی با هیچ یک از اصول اسلامی در تمامی مذاهب ندارد و فقط برای پنهان کاری از دین سوءاستفاده می کند."

وی افزود: غربی ها و دشمنان مسلمانان هم عامدانه از این گروه به عنوان «دولت اسلامی» نام می برند تا چهره دین توحیدی را لکه دار کنند، در حالیکه داعش «دولت ابلیسی» است و باید با تمام قوا برای از بین بردن آن تلاش کرد.

با آغاز عملیات مشترک هوایی و زمینی روسیه و سوریه در سرکوب تروریست ها در این کشور،رسانه های روسی به نقل از قادراف گزارش دادند که چچن آماده است ورزیده ترین یگان ضد تروریستی خود را برای شرکت در عملیات ضد تروریستی به سوریه اعزام کند.

براساس گزارش های اعلام شده، بیشترین شمار اتباع روسی عضو گروه های تروریستی در سوریه و عراق که بین هزار و 800 تا  دو هزار نفر برآورد می شوند، شهروند چچن هستند و حتی داعش با استفاده از این افراد «گردان چچنی ها» را تشکیل داده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها