ادامۀ عزاداری در قطیف باوجود تهدیدات تروریستی

ادامۀ عزاداری در قطیف باوجود تهدیدات تروریستی
يکشنبه 26 مهر 1394 - 09:12

العالم - پس از حمله تروریستی روز جمعه به عزاداران حسینی در استان القطیف در شرق عربستان، پیروان اهل بیت (علیهم السلام) روز گذشته نیز مراسم عزاداری خود را برپا کردند و هیچ‌گونه خللی در برگزاری این مراسم روی نداد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، ادامۀ حضور گسترده و پرشور شیعیان شرق عربستان در مراسم عزای حسینی (ع) در حالی صورت می گیرد که تهدید گروه های تروریستی و تکفیری از جمله داعش مبنی بر هدف قرار دادن عزاداران، در سایۀ حمایت های پیدا و پنهان رژیم آل سعود، هر روز جدی تر می شود.

در حمله تروریستی جمعه شب به عزاداران حسینی که گروه داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، 5 نفر نزدیک یک حسینیه در استان قطیف در شرق عربستان به شهید رسیدند. این حمله دو روز پس از شروع ماه محرم و آغاز مراسم عزاداری حسینی روی داد.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان در بیانیه ای اعلام کرد که حدود ساعت هفت عصر جمعه، فردی که حامل مسلسل بود، نزدیک مسجد الحیدریه در شهر سیهات در استان قطیف به طور کورکورانه به سوی  رهگذران در اطراف مسجد اقدام کرد که براثر آن، 5 نفراز شهروندان از جمله یک زن شهید و 9 نفر دیگر مجروح شدند.

بر اساس بیانیه وزارت کشور عربستان، در جریان تبادل تیراندازی یک گشتی امنیتی در این منطقه، عامل این حمله کشته شد.

به علت محاصره منطقه حمله از سوی نیروهای امنیتی سعودی، امکان نزدیک شدن به منطقه حمله و گرفتن عکس وجود نداشت، اما نیروهای پلیس تصاویر و فیلم هایی را با تلفن های همراه ثبت کردند که در پایگاه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد.
دراین فیلم ها، صدای تیراندازی به وضوح شنیده می شود و صدای فریاد مردم از هر سو به گوش می رسد.

شبکه خبری رسمی عربستان نیز اعلام کرد که فرد مسلح عامل این حمله یک جوان بیست سال بوده است.

"علی البحرانی" از شاهدان این حمله گفت: این جوان درحالی اقدام به تیراندازی کرد که نمازگزاران درحال گوش دادن به خطبه در داخل حسینیه بودند.

"جعفر العباد" از اعضای خانواده "بثينة" دختر 22 ساله ای که در این حمله شهید شد، گفت که این خانواده به شهادت دخترشان در راه دین افتخار می کند.

"حسين النمر" یکی از اهالی سیهات نیز به خبرگزاری فرانسه گفت: دو حادثه مشابه نیز جمعه شب در منطقه سیهات روی داد، اما تلفاتی نداشت.

گروه داعش – شاخه بحرین مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

ناظران سیاسی و کارشناسان معتقدند که دعوت مبلّغان وهابی تکفیری به اقدامات تحریک آمیز که رژیم سعودی همواره سردمدار آن در منطقه بوده، عامل حملات مکرر علیه پیروان اهل بیت علیهم السلام در عربستان است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها