برای نخستین بار؛

600 فرد مسلح در حومه دمشق به آتش‌بس پیوستند

600 فرد مسلح در حومه دمشق به آتش‌بس پیوستند
دوشنبه 6 ارديبهشت 1395 - 23:22

مرکز روسیه برای هماهنگی آتش بس در سوریه، دوشنبه، اعلام کرد که 6 گروه از افراد مسلح که منطقۀ "الرحیبه" در ریف دمشق را تحت کنترل دارند، به آتش‌بس در سوریه پیوسته اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، سرهنگ زرایف، نمایندۀ مرکز یاد شده، در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: "با همکاری دوستانمان در وزارت آشتی ملی و دولت سوریه، توانستیم اسناد مصالحه با نمایندگان گروه های مسلح را امضا کنیم. ما به توافقی میان دو طرف دست یافتیم".
زرایف، همچنین، افزود که توافق میان دو طرف متضمن آتش بس در منطقۀ "الرحیبه" و تعمیم دادن آن به شهرها و مناطق مجاور است.
از سوی دیگر، یاسر سعد الله، نمایندۀ وزارت آشتی ملی سوریه، ضمن تمجید از نقش مرکز روسیه برای هماهنگی آتش بس در سوریه، در این باره گفت: "مرکز روسیه نقش بزرگی ایفا کرده است. این مرکز به شکل مستمر فعالیت های خود را با وزارت آشتی ملی هماهنگ می کند و نقش میانجی و ضامن را در گفتگوها با افراد مسلح بر عهده دارد".
همزمان با مراسم امضای این توافق، نیروهای نظامی روسیه 3.5 تن کمک های انسان دوستانه را به منطقۀ "الرحیبه" منتقل کردند.
با توافق روسیه و آمریکا، آتش بس در سوریه از 27 فوریه برقرار شده است اما داعش، جبهة النصره و دیگر گروه های تروریستی را در بر نمی گیرد.
بر اساس گزارش های سازمان ملل، با گذشت 5 سال از جنگ در سوریه، 13 میلیون سوری نیازمند کمک های انسان دوستانه هستند که از این تعداد 4.5 میلیون تن در مناطقی زندگی می کنند که انتقال کمک ها به آن دشوار است. 400 هزار نفر از آنان نیز در مناطق محاصره شده به سر می برند.

 7- ف

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها