پیشنهاد آمریکا به روسیه برای عملیات در سوریه

پیشنهاد آمریکا به روسیه برای عملیات در سوریه
پنج‌شنبه 24 تير 1395 - 08:59

دولت آمریکا به روسیه پیشنهاد داد که عملیات مشترک نظامی در سوریه علیه گروه تروریستی داعش و جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه) انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از روسیا الیوم، روزنامه واشنگتن پست یک نسخه از پیش نویس این پیشنهاد را در سایت خود منتشر کرد و نوشت: دولت آمریکا این پیشنهاد را به دولت روسیه داده است.

این پیش نویس تاکید می کند: در صورت توافق دوطرف، یک تیم مشترک برای پیگیری عملیات نظامی مشترک علیه دو گروه تروریستی یاد شده تشکیل شود و در این تیم نمایندگان وزارتخانه های دفاع و دستگاههای اطلاعاتی دو کشور حضور داشته و در اطراف شهر امان پایتخت اردن مستقر باشند.

یک مسئول بلندپایه دولت آمریکا در واکنش به این خبر به خبرگزاری ایتارتاس روسیه گفت: ما از مدتها پیش تاکید کرده ایم که از هرگونه اهتمام روسیه (علیه) دو گروه داعش و القاعده استقبال می کنیم.

وی افزود: بدیهی است که وزارت دفاع آمریکا در چارچوب برنامه ریزی خود تدوین طرح های لازم برای همکاری وسیع با روسیه در سوریه را در دستور کار قرار دهد.

این مسئول گفت: قصد تداوم بحث درباره این مسائل با روسیه را داریم و طرف آمریکایی در حال حاضر هیچ گونه عملیات نظامی مشترک با روسیه در سوریه ندارد و هماهنگی با این کشور در این زمینه تاکنون وجود ندارد.

وی افزود: تا این لحظه روشن نیست که آیا به توافق مورد نظر در این زمینه با روسیه خواهیم رسید یا نه.

پربیننده ترین خبرها