اقدام انسان دوستانه یک خبرنگار معروف جلوی دوربین+تصاویر

اقدام انسان دوستانه یک خبرنگار معروف جلوی دوربین+تصاویر
سه شنبه 29 تير 1395 - 12:43

همه ما صحنه های تکان‌دهنده از اتفاقات و فجایع انسانی را بخاطر داریم که توسط گزارشگران به تصویر کشیده شده است ، و این سوال معمولا مطرح می شود که خبرنگاران در مواجه با صحنه هایی که در آن افراد نیاز به کمک دارند چه می کنند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این موضوع بخصوص هنگامی بیشتر نزد افکار عمومی مطرح شد که چندی پیش یک خانم خبرنگار عکاس هنگام ورود پناهندگان به مجارستان به پناهنده سوری و فرزندش آسیب رساند. 

اما در ماجرای جدید تر این خبرنگار است که کمک رساندن به همنوع خود را به تهیه و تکمیل خبر ترجیح میدهد.

روزنامه‌نگار آمریکایی‌تبار، ریچارد اِنجِل در حال تهیه گزارشی درباره بحران پناه‌جویان اروپا بود که زن بارداری جلوی وی از حال رفت.

به‌محض آن‌که این گزارشگر خارجی بلافاصله گزارشش را پس از حمله نیروهای پلیس به پناهندگان آغاز کرد، این زن که از کنار محل فیلم‌برداری در حال عبور بود بی‌هوش شد.

در این حمله برای عقب راندن پناهندگانی که قصد عبور از مرز را داشتند از گاز اشک‌آور و فشار شدید آب استفاده شد. 

در این ویدئو درحالی‌که دوربین همچنان در حال فیلم‌برداری است، ریچارد می‌گوید: «این زن همین الآن جلوی من از حال رفت، زنده است و دارد نفس می‌کشد. کسی رفته برایش آب بیاورد». پس‌ازاین جمله خود نیز به‌سرعت به کمک می‌شتابد و سر وی را بالا نگه می‌دارد تا به تنفس بهتر این مادر کمک کند. در ادامه نیز به کمک کارگران سریعاً وی را برای درمان اولیه به چادر صحرایی موقتی در آن نزدیکی می‌برد.

 

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها