سعودی ها: عذر بدتر از گناه ارتباط با "اسرائیل"

سعودی ها: عذر بدتر از گناه ارتباط با
سه شنبه 5 مرداد 1395 - 18:04

افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان و از افراد نزدیک به دربار پادشاه سعودی، در توجیه سفر اخیر خود به تل آویو و دیدار و مذاکره با صهیونیستها، مدعی شد که مقاومت بی نتیجه است زیرا "تا کنون حتی یک مگس را هم نکشته" است.

"انور عشقی" شامگاه دوشنبه با شرکت در یکی از برنامه های تحلیلی شبکه العالم تلاش کرد تا رسوایی سفر اخیر خود به تل آویو و دیدار با مقام های صهیونیست را با عذرهای بدتر از گناه توجیه کند.
وی که معاون سابق وزارت اطلاعات عربستان بود ه است و هم اکنون مدیر مرکز مطالعات استراتژیک سعودی است، مدعی شد که سفرش به اراضی اشغالی فلسطین به دعوت "جبریل الرجوب" صورت گرفت.
انور عشقی که قبلا نیز در مناسبت‌های مختلف به صورت آشکار و پنهان با مسؤولان رژیم اسرائیل ملاقات و مذاکره داشته است، همچنین گفت : برای شرکت در مراسم عروسی فرزند "مروان البرغوثی" که در زندانهای رژیم اشغالگردر اسارت است، به این سفر رفته است!

انورعشقی: مسئولان اسرائیلی عربستان را تمجید می کنند

انور عشقی که  این سفر علاوه بر دیدار با "دوری گولد" مدیرکل وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی ، دیدارها و مذاکراتی را با نمایندگان کنیست رژیم اسرائیل داشته است.
انور عشقی گفت که در جریان این سفر توانستم موضع دوری گولد درقبال عربستان را تغییر دهد به صورتیکه این مسؤول اسرائیلی اکنون با ما دشمن نیست ، از عربستان تمجید می کند و دیدگاه مثبتی به عربستان دارد.
همچنین به رغم تاکید منابع سعودی نزدیک به مراکز قدرت سفر عشقی به  فلسطین اشغالی با هماهنگی نظام ال سعود بوده است.
این درحالی که او در این گفت و گو مدعی شد که سفرش بدون هماهنگی دولت سعودی صورت گرفته است!

مقاومت دربرابر اسرائیل شعاری و اپسگرایانه است

عشقی برای توجیه رویکرد عربستان برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: "وقتی که ما با تفکر واپسگرایانه بگوییم که در مقابل آنان مقاومت می‌کنیم و با آنان می‌جنگیم درحالیکه آنان سلاحی قوی تر از ما دارند، این امر به معنای آن است که ما خودمان را نابود خواهیم کرد."
عشقی همچنین برای اینکه حمایت نکردن کشورش از مقاومت فلسطین را توجیه کند، ادعا کرد که کمک تسلیحاتی ایران به حماس (مقاومت) باعث کشته شدن آنها می شود!! درحالیکه عربستان به آنها پول می دهد که زندگی کنند.
وی در پایان با توهین به مقاومت فلسطین، ادعا کرد که مقاومت تا کنون حتی یک مگس را نکشته است! و اقدامات مقاومت فقط باعث ریخته شدن خون فلسطنی‌ها شده است.
شایان ذکر است که جبریل رجوب معاون دبیرکل کمیته مرکزی فتح ، پس از دیدار فرستاده سعودی با مقام های صهیونیست اعلام کرد که قبلا نیز یک هیات سعودی از تل آویو دیدن کرده بود.
وی تاکید کرد با مذاکرات پشت پرده مقام های کشورهای عربی با اسرائیل مخالف هستیم.

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها