اهدای پیراهن لیونل مسی به جنایتکار جنگی! + عکس

اهدای پیراهن لیونل مسی به جنایتکار جنگی! + عکس
جمعه 8 مرداد 1395 - 13:55

"لیونل مسی"، ستارۀ آرژانتیني تیم بارسلونا، پیراهن ورزشی خود را به "عمر البشیر" رئیس جمهور سودان اهدا کرد؛ این درحالی است که البشیر از سوی دادگاه لاهه به ارتکاب جنایت جنگی متهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه های خارطوم، امروز نوشتند که نمایندۀ مسی، هدیۀ او را با امضای مسی و هم تیمی اش "نیمار" به رئیس جمهور سودان تقدیم کرد، بی آن که انگیزۀ اعطای این هدیه اعلام شود.

به نوشتۀ روزنامۀ "الصیحة المستقلة"، خانم لیزا بلاسکو، نمایندۀ ویژۀ مسی، شخصاً این هدیه را به عمر البشیر تحویل داد.

البشیر نیز که این هدیه را در حضور رسانه ها دریافت می کرد، در یک بزرگنمایی عجیب ادعا کرد که 90 درصد از ملت سودان طرفدار تیم بارسلونا هستند.

بلاسکو نیز به نوبۀ خود بزرگنمایی را در دستور کار قرار داد و البشیر را از خاص ترین شخصیت های جهانی دانست و گفت: به همین سبب مناسب دیدم که هدیۀ بهترین بازیکن جهان را به خاص ترین رئیس جمهور برسانم!

بلاسکو که همچنان از توضیح علت تقدیم این هدیه خودداری می کرد، افزود: تاکنون هیچ گاه هیچ یک از بازیکنان بارسلونا، هیچ هدیۀ این چنینی برای هیچ یک از رؤسای جمهور جهان تقدیم نکرده است!

گفتنی است که عمر البشیر، به جرم دست داشتن در کشتار دارفور، به حکم دادگاه لاهه جنایتکار جنگیِ به شمار می رود و در سطح بین المللی تحت تعقیب است.


205

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها