عکس‌های مستندِ استفادۀ داعش از سپر انسانی

عکس‌های مستندِ استفادۀ داعش از سپر انسانی
شنبه 30 مرداد 1395 - 12:59

انتشار عکس هایی از استفادۀ داعشی ها از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی به منظور فرار از شهر منبج در شمال سوریه، این گروه تروریستی را بیش از پیش رسوا کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، ائتلاف نیروهای "سوریۀ دموکرات" اعلام کرد که این عکس ها روز جمعه 22 مرداد گرفته شده است و کاروانی شامل صدها خودرو را به تصویر می کشد.

این ائتلاف که از جنگ جویان عرب و کرد تشکیل شده است، خاطر نشان کرد که با توجه به وجود غیرنظامیان در خودروها، ناچار شدیم از حمله به داعشی ها خودداری کنیم.

گفته می شود که عناصر تروریست داعش، به سمت مرزهای ترکیه فرار کردند.

نیروهای سوریۀ دموکرات پس از 10 هفته درگیری با عناصر تروریست داعش، با پشتیبانی هوایی ائتلاف آمریکا، موفق شد منبج را از چنگ داعش آزاد کند.

کلنل کریس گارور سخنگوی نیروهای ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش گفت: وقتی داعش، در آستانۀ شکست قرار گرفت، حدود 100 تا 200 تن از عناصر این گروه، شماری از افراد خانواده و هوادارانشان را به همراه شماری از غیرنظامیان با خود بردند.

عناصر داعش، در ماه ژوئن گذشته، همین نقشه را در خروج از شهر فلوجه در عراق اجرا کردند اما نیروهای عراقی فریب آنان را نخوردند و کاروان خودروهای آنان را بمباران کرده، 175 خودرو را منهدم کردند.

205

پربیننده ترین خبرها