وقوع یک فاجعۀ انسانی در عراق تا ساعات آینده

وقوع یک فاجعۀ انسانی در عراق تا ساعات آینده
شنبه 6 شهريور 1395 - 17:43

العالم - مدیر ناحیۀ القیاره در استان نینوای عراق اعلام کرد که داعش 10 هزار نفر از ساکنان مناطق شمالی این ناحیه را آواره کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، "صالح حسن الجبوری"، مدیر ناحیۀ القیاره، در گفت وگو با پایگاه "السومریة نیوز" گفت: «داعش پس از نماز جمعۀ روز گذشته در روستاهای القیاره از ساکنان چند روستا خواسته است تا با ترک مناطق مسکونی خود به سوی ناحیۀ الشوری (45 کیلومتری جنوب نینوا)، بروند؛ دلیل این کار بیم داعش از قیام مردم این منطقه همزمان با نزدیک شدن نیروهای عراقی به این مناطق است».
الجبوری افزود: «ساکنان روستاهای الحود فوقانی، الحود تحتانی، سرت و حمیدیه که اکنون در بیابان ها آواره شده و خواستار دخالت نیروهای امنیتی هستند، 10 هزار نفر تخمین زده می شوند».
مدیر ناحیۀ القیاره تأکید کرد: «داعش 3 هزار واحد مسکونی را در این روستاها تخلیه کرده و در ساعات آینده باید منتظر یک فاجعۀ انسانی باشیم».
صالح الجبوری، رئیس شورای ناحیۀ القیاره، دیروز اعلام کرد که نیروهای عراقی به شکل کامل بر این ناحیه در جنوب استان نینوا سیطره یافته و ضمن طرد عناصر داعش، در حال پاکسازی بمب های بر جا مانده از این گروه تروریستی در این منطقه هستند.

220-201-9

پربیننده ترین خبرها