اسرار 11 ساله‌‌ای که با آزاد‌سازی الخالدیه فاش شد+ویدئو

سه شنبه 9 شهريور 1395 - 18:34

عراق (العالم) – آزادی جزیره "الخالدیه" در استان "الانبار" واقع در غرب عراق اسرار خطرناکی را دربارۀ مواضع و استحکامات عظیم گروه تروریستی داعش" افشا کرد.

به گزارش شبکه خبری العالم، این استحکامات از 11 سال قبل به خاطر توطئه برخی طرف ها برای منحرف کردن توجه مسئولان عراقی از این منطقه و جلوگیری از هر گونه عملیات برای آزاد سازی آن ساخته شده بود.   
این شهر که در منطقه میان "فلوجه" و "رمادی" در شرق استان الانبار واقع است، از زمان ورود نیروهای اشغالگر آمریکایی به عراق خارج از کنترل دولت بغداد بوده است.
همچنین این شهر به عمد رها شد تا در سال های گذشته به مکانی برای تروریست پروری و جذب آنان تبدیل شود، به همین سبب مشاهده استحکامات و مراکز نظامی متعدد باعث شگفتی فرماندهانی شد که وارد این شهر شدند.     
مسئولان عراقی می گویند که تروریست ها خواه "القاعده" یا "داعش" الخالدیه را به مرکز فرماندهی و کنترل استان الانبار و مناطق نزدیک آن تبدیل کرده بودند.
باغ های گسترده این منطقه به شکلی طراحی شده تا در 11 سال گذشته پناهگاه تروریست ها و مکانی برای تحلیل رفتن توانمندی ارتش عراق باشد.       
این موضوع باعث شده بود که ورود به این شهر بسیار دشوار باشد و ورود به آن تنها با از پا در آوردن شمار زیادی تروریست ها در عملیاتی محقق شد که نیروهای بسیج مردمی نقش محوری در آن ایفا کردند. 
"هادی العامری" معاون فرمانده بسیج مردمی عراق گفت: این پیروزی عظیم، در هیچ نبردی به دست نیامده بود، شمار کشته های تروریست بیشتر از هزار نفر بود و نبرد "البوکنعان" همیشه در ذهن داعش باقی خواهد ماند.
مسئولان عراقی گفتند که تروریست ها در این شهر به ویژه مناطق "البوبالی" و البوکنعان جمع شده بودند که شامل تروریست های خارجی به ویژه چچنی یا عراقی های فراری از زندان به ویژه زندان ابوغریب بودند.   
آزادی خالدلیه سوال های زیادی در خصوص علل اقدام نکردن نیروهای دولتی عراقی یا آمریکایی در گذشته برای آزادی این شهر مطرح کرده و تردیدهایی در خصوص نقش عده ای از سیاستمداران، سران قبایل، روسای امنیتی و فرماندهان ارتش وجود دارد که مقام های بغداد را از توجه برای سیطره بر جزیره الخالدیه بازداشتند تا اسرار این منطقه همچنان پنهان بماند.
اسناد و شواهد حاکی است که گروه های تروریست از سال 2005 به ایجاد استحکامات و پایگاه در جنگل ها و دشت های الخالدیه مبادرت کرده بودند به طوری که این منطقه مرکز آماده سازی هزاران خودروی بمب گذاری شده و مین بود که دهها هزار عراقی از آن زمان تا کنون بر اثر این حملات کشته شده اند که البته تمام اینها در برابر دیدگان شماری از طرف های نظامی، سیاسی و امنیتی صورت گرفته است.   
206ـ 211

پربیننده ترین خبرها