واشنگتن: مذاکرات با روسیه دربارۀ سوریه شکست خورد

واشنگتن: مذاکرات با روسیه دربارۀ سوریه شکست خورد
يکشنبه 14 شهريور 1395 - 18:57

واشنگتن از شکست مذاکره با روسیه درباره آتش بس در سوریه خبر داد و مسئولیت این شکست را متوجه مسکو کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکۀ العالم، به نقل از "فرانس 24"، واشنگتن امروز (یکشنبه) اعلام کرد که مذاکره با روسیه درباره آتش بس در سوریه شکست خورده است. امریکا، روسیه را مسئول این شکست دانسته و مدعی شد که روسیه از تعهدات خود در قبال برخی مسائل شانه خالی کرده است.
باراک اوباما، رئیس جمهور امریکا پیش از این گفته بود که واشنگتن درباره آتش بس در سوریه با روسیه مذاکره می کندو وی با اذعان به پیچیده بودن شدید این قضیه، تأکید کرده بود که هر دو کشور به طور 24 ساعته در خصوص این موضوع کار می کنند.
از سوی دیگر وزارت خارجه امریکا نیز پیش از این اعلام کرده بود که چیزی به توافق نمانده است و روز یکشنبه به احتمال قوی وزرای خارجه دو کشور، خبر این توافق را اعلام خواهند کرد. اما تنها چند ساعت بعد اعلام کرد که مذاکرات شکست خورده است.
یک مقام بلندپایه در وزارت خارجه امریکا مدعی شد که روس ها از تعهدات خود در قبال برخی مسائل مورد توافق، شانه خالی کرده اند لذا هر دو تیم برای رایزنی به کشور خود بازمی گردند.
این مقام مسئول در ادامه گفت که جان کری، وزیر خارجه امریکا، و لاوروف، همتای روسی وی، دوباره روز دوشنبه در حاشیه کنفرانس سران گروه 20 در شهر هانگچو چین با هم دیدار خواهند کرد.

208-211-220

پربیننده ترین خبرها