سفارتخانه‌های جعلی آمریکا و هلند تعطیل شد! + عکس

سفارتخانه‌های جعلی آمریکا و هلند تعطیل شد! + عکس
يکشنبه 14 آذر 1395 - 21:45

وزارت خارجه آمریکا از کشف "سفارتخانه تقلبی" این کشور در پایتخت غنا خبر داده که اتباع ترکیه آن را اداره می کردند و به مدت ۱۰ سال ویزای تقلبی ومعتبر! صادر می‌کرده است.

العالم - آمریکا - آفریقا

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا این سفارتخانه جعلی تا پیش از تعطیل شدن در تابستان امسال برای حدود یک دهه فعالیت می‌کرده و اقدام به صدور یک سری اسناد و روادید معتبر کسب شده از راه‌های غیر قانونی می‌کرده است.

طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، سفارتخانه جعلی آمریکا در این کشور اقدام صدور یک سری روادید معتبر آمریکا که از راه‌های غیر قانونی به دست آمده بودند و همچنین اسناد شناسایی جعلی شامل گواهی تولد با قیمت 6000 دلار در هر مورد می‌کرده است.

با بر این گزارش، روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و جمعه صبح، پرچم آمریکا بیرون ساختمان این سفارتخانه تقلبی در شهر آکرا نصب می‌شده و با گذاشتن عکس باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در داخل ساختمان این‌طور وانمود می‌شده که مراجعان در محل سفارت رسمی آمریکا هستند. گفته می‌شود ماموران این سفارتخانه شهروندان ترکیه بوده‌اند که انگلیسی و هلندی صحبت می‌کردند.

هنگام حمله پلیس به این سفارتخانه تقلبی ۱۵۰ پاسپورت و مقدار زیادی مدرک پیدا شده است. وزارت خارجه آمریکا می‌گوید، اعضای این گروه، با دادن رشوه به مقام‌های محلی فاسد، سال‌ها توانسته بودند به کار خود ادامه دهند.

تشکیلات این سفارتخانه تقلبی در جریان یک عملیات تحقیقاتی بزرگ‌تر کشف شد که در جریان آن عملیات، ماموران امنیتی دیپلماتیک آمریکا مشغول تحقیق درباره باند گسترده قاچاق انسان و کلاه‌برداری‌هایی بوده‌اند که سفارتخانه آمریکا در منطقه را به ستوه آورده است. در جریان این پرونده همچنین یک سفارتخانه تقلبی دیگر هم در آکرا کشف شده که به نام سفارتخانه هلند فعالیت می‌کرده است.

سایت سفارتخانه آمریکا در غنا پر از اطلاعیه‌هایی است که در آنها به شهروندان غنا درباره انواع مختلف کلاه‌برداری هشدار داده شده است.

اعضای باند سفارتخانه تقلبی آمریکا از طریق بیلبورد و کاغذهای تبلیغاتی درباره فعالیت‌های خود اطلاع‌رسانی می‌کردند و کارکنانشان را به شهرهای مختلف غنا می‌فرستادند. تاکنون چند متهم بازداشت شده‌اند و پلیس غنا برای شماری دیگر حکم جلب صادر کرده است. اعضای ترکیه‌ای باند تحت تعقیب هستند.

 

ساختمان سفارت واقعی آمریکا در آکرا

 

مدارک کشف شده در سفارت جعلی آمریکا

 

پربیننده ترین خبرها