80 درصد مناطق شرق حلب به تصرف ارتش درآمد

80 درصد مناطق شرق حلب به تصرف ارتش درآمد
چهارشنبه 17 آذر 1395 - 03:56

ارتش سوریه با ادامه پاکسازی مناطق مختلف حلب تا نخستین ساعات بامداد چهارشنبه به بیش از هشتاد درصد مناطق شرقی این شهر مسلط شد.

العالم - سوریه

به گزارش گروه بین الملل شبکه العالم،  به نقل از رای الیوم به دنبال پیروزی و موفقیت های ارشت سوریه در مناطق الشعار، المرجه، الشیخ لطفی و تله الشرطه در شرق حلب در نخستین ساعت های بامداد چهارشنبه مواضع گروههای مسلح در منطقه قدیم حلب فروریخت و اعضای گروههای مسلح مرکز شهر را با به جا گذاشتن سلاح و مهمات به سمت مناطق جنوبی ترک کردند.

در این میان تعدادی از افراد مسلح تسلیم ارتش شدند و به این ترتیب ارتش موفق شد بدون درگیری با دور زدن اطراف قلعه حلب شمالی و غربی به مناطق الفرافره، کرم الجیل، باب الحدید و اغیوردر منطقه قدیم حلب وارد شود.

درهمین حال گزارش های دریافتی بروز اختلاف های گسترده در میان گروههای مسلح حکایت می کند که به دنبال فرار از بخش های مختلف حلب، اکنون در مواضع شکننده خود در جنوب شامل از جمله حی الشیخ سعید و بستان القصرمستقر شده اند و از کانال های مختلف تلاش می کنند برای  خروج امن از حلب تضمین های لازم از نیروهای ارتش دریافت کنند.

ارتش سوریه توان آتشباری خود را روی منطقه شیخ سعید در جنوب حلب مستقر کرده است و به عقیده منابع آگاه تسلط بر این منطقه به معنای پایان درگیری های حلب و آزادی کامل آن خواهد بود.

پربیننده ترین خبرها