اردوغان دارایی‌های خود را به لیر تبدیل کرد

اردوغان دارایی‌های خود را به لیر تبدیل کرد
جمعه 19 آذر 1395 - 12:58

رئیس‌جمهور ترکیه همه حسابهای شخصی خود را به لیر تبدیل کرد.

العالم- ترکیه
سخنگوی رجب طیب اردوغان، اعلام کرد: رئیس جمهور برای اینکه از پول ملی کشور حمایت کند همه دارایی های ارزی خود را به لیر ترکیه تبدیل کرد

در همین راستا، اردوغان جمعه گذشته از هموطنانش خواست برای حمایت از پول ملی کشورشان، ارزهای خود را به لیر ترکیه تبدیل کنند.

ارزش لیر ترکیه به شدت کاهش یافته است، و واحد پول این کشور در نوامبر بیش از 10 درصد از ارزش خود را از دست داد.

"ابراهیم کالین" سخنگوی اردوغان، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور ترکیه در همان روزی که از مردم خواست دارایی های ارزی خود را به لیر ترکیه تبدیل کنند، خودش همه دارایی های ارزی اش را به لیر ترکیه تبدیل کرد.
اظهارات سخنگوی اردوغان، در واکنش به اظهارات "کمال کلیشدار اوغلو" رئیس حزب مخالف صورت گرفت. اوغلو این هفته تاکید کرد که اردوغان 200 هزار دلار در حساب بانکی خود دارد.

ادر همین حال تجار ترک اعلام کردند، به کسانی که ارزهای خارجی خود را به لیر تبدیل کنند نان یا گوشت رایگان ارائه می دهند.

اما کارشناسان مسائل اقتصادی در ترکیه می گویند با این گونه اقدامات، لیر ترکیه نمی تواند تقویت شود زیرا علت ضعیف شدن لیر قبل از هر چیز بی ثباتی های سیاسی، نا امنی و رشد اقتصادی پایین این کشور است.
بن علی ییلدریم، نخست وزیر ترکیه، دیروز (پنجشنبه) از اجرای اقداماتی برای حمایت از لیر ترکیه خبر داد. از جمله این اقدامات این است که هیچکدام از قراردادهای دولتی نباید با ارزهای خارجی صورت گیرد مگر اینکه ضرورت شدید ایجاب کند که از ارز خارجی استفاده شود.
221

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها