رییس فیس بوک هم به سیاست‌های ترامپ واکنش نشان داد

رییس فیس بوک هم به سیاست‌های ترامپ واکنش نشان داد
شنبه 9 بهمن 1395 - 11:45

مدیران ارشد فیس بوک سرانجام سکوت خود را در مورد سیاست های رییس جمهور جدید آمریکا شکستند.

العالم ـ آمریکا
به گزارش کوآرتز، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک روز جمعه مطلبی کوتاه در دفاع از مهاجران و پناهندگان به آمریکا در این شبکه اجتماعی ارسال کرد و ایالات متحده را سرزمین مهاجران نامید و افزود: ما باید به این مساله افتخار کنیم.

وی افزود: اجداد وی از آلمان، اتریش و لهستان به آمریکا آمده اند و اجداد همسر وی نیز پناهندگانی چینی و ویتنامی بوده اند. من مانند بسیاری از شما نگران تاثیر فرامین اجرایی اخیر که توسط رییس جمهور ترامپ امضا شده هستم.

ترامپ رییس جمهور آمریکا هفته گذشته سه فرمان اجرایی امضا کرده تا مانع از مهاجرت اتباع برخی کشورهای مسلمان به آمریکا شود، برخی مهاجران را وادار به بازگشت به کشورهای خود کند، دیواری بین آمریکا و مکزیک بسازد و قوانین دریافت ویزا توسط برخی کشورهای مسلمان را بسیار سختگیرانه کند.

بر طبق یکی از این فرامین اعطای بودجه فدرال به شهرهایی که پناهگاه مهاجران غیرقانونی اخراج شده باشند قطع شده و وزارت امنیت داخلی آمریکا موظف به انتشار فهرست هفتگی جرائمی خواهد بود که مهاجران و شهرهای پناه دهنده به آنها مرتکب می شوند.

به گزارش فارس، زاکربرگ در مقاله کوتاه خود افزوده است: ما باید آمریکا را ایمن نگه داریم، اما باید این کار را از طریق تمرکز بر افرادی انجام دهیم که تهدیدی واقعی محسوب می شوند. تسری دادن اعمال قانون به فراتر از افرادی که تهدیداتی واقعی محسوب می شوند امنیت همه آمریکایی ها را کاهش خواهد داد، زیرا منابع را از مسیر اصلی منحرف می کند و این در حالی است که میلیون ها مهاجر تعیین تکلیف نشده که تهدید هم محسوب نمی شوند باید با ترس اخراج زندگی کنند.

پیش از این شریل سندبرگ از دیگر مدیران ارشد فیس بوک هم ممنوع شدن کمک مالی دولت به سازمان های غیردولتی که به سقط جنین کمک می کنند را محکوم کرده بود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها